Kariyer 03 ŞUBAT 2015 / 14:31

TET AR-GE Proje Baharı’na başvuru dönemi kapanıyor

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (TET), yüksek katma değerli ihracatı teşvik etmek amacıyla düzenlediği “TET Ar-Ge Proje Pazarı”nın dördüncüsü yapılıyor. Proje başvurularının 13 Şubat’a kadar süreceği etkinlikte, dört farklı kategoride en başarılı projeler ödüllendirilecek.Üniversite ve sanayi işbirliği gelişiminde önemli bir rol oynayan “TET Ar-Ge Proje Pazarı” diğer adıyla "Proje Baharı" sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirecek. 13 Şubat 2015’e kadar etkinliğe başvuran projeler; sektör temsilcileri, akademisyenler ve ilgili uzmanlardan oluşan Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek. Seçilen projeler ise 8 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak Proje Baharı’nda potansiyel yatırımcısıyla buluşma fırsatı yakalayacak.

Girişimciler ve akademisyenler için projelerini üretime dönüştürme fırsatı sunan etkinlikte ayrıca 4 farklı kategoride ödüller dağıtılacak. "Bilgi ve İletişim Teknolojisi Uygulamaları, Enerji Üretim İletim ve Dağıtımına Yönelik Uygulamalar, Çevre ve Enerji Verimliliği Uygulamaları ve Diğer" olmak üzere dört farklı kategoride dereceye giren ilk 3 Ar-Ge projesi sahibine sırasıyla 20 bin lira, 10 bin lira ve 7 bin 500 liralık nakdi ödüller verilecek. Sanayicilerin yanı sıra üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirecek TET AR-GE Proje Pazarı’na; iş dünyasının ve sektörün önemli temsilcileri de yoğun ilgi gösteriyor. Geçtiğimiz yıllarda birçok başarılı projenin başvurduğu etkinlikte bugüne kadar 15 proje ticarileşti.

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, sektörde bir ilk olan Proje Baharı’nın dördüncüsünü gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Her geçen yıl sanayi kuruluşları temsilcilerinin, üniversitelerimiz akademisyen ve öğrencilerin, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanlarının ilgi ve katılımının arttığını gözlemliyoruz. Bu sektörün geleceği açısından umut verici. 2023 yılındaki 45 milyar dolarlık ihracat hedefimize ulaşmamızda AR-GE ve inovasyon önemli bir gereklilik. Sektörümüz, üretim kapasitesi, teknolojik yeterliliği ve gelişme potansiyeli ile bu hedefe ulaşabilecek güçte. İhracatımızın katma değerini yükseltecek çalışmaları Birlik olarak desteklemeye devam edeceğiz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun