Kariyer 02 EKİM 2012 / 13:57

Teradata'ya Londra'dan transfer

Teradata Türkiye'ye Londra'dan transfer geldi

Veri madenciliği, veri ambarı ve ileri veri analitiği teknikleri alanlarındaki deneyimi ile dikkat çeken, son olarak Ernst & Young LLP Londra’da görev yapmakta olan Filiz Türkoğlu, Teradata Türkiye Proje Lideri olarak atandı. Veri analitiği alanında Londra’da görev yapmakta olan Filiz Türkoğlu, Teradata Türkiye’de Proje Yöneticisi ve Çözüm Mimarı olarak atandı.

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Filiz Türkoğlu, profesyonel kariyerine aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak başladı. Sonrasında Turkcell’de Yazılım Mühendisi ve İş Zekâsı Sistemleri Bölümü’nde Analist olarak görev alan Türkoğlu, Teradata Türkiye ekibine katılmadan önce Ernst & Young LLP Londra’da Usulsüzlük İncelemesi ve Uyuşmazlık Danışmanlığı Bölümü’ne bağlı Veri Analitiği takımında Danışman unvanıyla görev yapmaktaydı.

Veri madenciliği, veri ambarı ve ileri veri analitiği teknikleri konusunda kapsamlı deneyimi ile dikkat çeken Türkoğlu’nun, yapay zekânın bir kolu olan ‘Doğal Dil İşleme’ konusunda uluslararası alanda yayınlanmış makaleleri bulunuyor.