Kariyer 06 MAYIS 2009 / 13:27

Telekomda yatırım dopingi İK'ya yaradı

Kariyer.net'in açıkladığı istatistiklere göre, telekomünikasyon sektöründe süren yatırımlar eleman arayışını hızlandırıyor.

Kariyer.net'in açıkladığı istatistiklere göre, telekomünikasyon sektöründe süren yatırımlar eleman arayışını hızlandırıyor.


Kariyer.net, ilan sayılarına göre belirlediği istatistiklerin Nisan ayı sonuçlarını açıkladı. Bu sonuçlara göre krize rağmen yatırımlarına devam eden telekomünikasyon sektörü, Mart ayı itibariyle eleman arayışını artırdı. Şirketten yapılan açıklamaya göre sektörde, Aralık ve Şubat aylarında kriz nedeniyle düşüş gösteren personel alım ilanları Mart'tan itibaren yaklaşık yüzde 20 arttı. Nisan sonu ortaya çıkan tabloya bakıldığında; telekom sektöründe yıl içerisinde ortalama 192 ilan seviyesinin korunduğu, yaz aylarında mevsimsel düşüşler yaşandığı görülüyor. Ekonomik durgunluğun etkisi, Aralık ve Şubat aylarındaki ilan sayılarında fark ediliyor.


Kariyer.net'in açıklamasına göre telekom şirketlerinin Anadolu’daki yatırımları için açılan personel alım ilanları, özellikle ocak ayında sektör ilan payını canlandırdı. Diğer yandan Ocak ayındaki ilanların başvuru sayısında yüzde 61’lik bir artış da sağlandı. Şubat sonrası aylardaki artış ise telekomünikasyon sektörünün yatırımlarına dayanıyor. Diğer yandan krize bağlı olarak ilan sayılarının azalmasının başvuru sayılarına artış olarak yansıması da bir etken olarak nitelendiriliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun