Kariyer 21 MART 2013 / 14:52

Teknosa COO'su Media-Saturn'ün başına getirildi

Teknosa'dan tanıdığımız Bülent Gürcan, 1 Nisan 2013 tarihinden itibaren Media-Saturn Türkiye CEO’su olarak göreve başlayacak.Verilen bilgilere göre, Gürcan, Media Markt ve Saturn markalarının Türkiye’de tüm operasyonunu yönetecek. Ayrıca Media-Saturn Türkiye CEO’su olarak Gürcan, Media-Saturn Grubu’nda Uluslararası Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Leisten’a bağlı olarak görev yapacak.

Media-Saturn Holding COO’su ve Türkiye’den sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Pieter Haas, Gürcan’a yeni görevinde başarı dileklerini ileterek şunları söyledi:
“Türkiye, Media-Saturn Grubu için stratejik öneme sahip ve büyüme potansiyeli yüksek bir ülke. Sayın Gürcan’ın da aramıza katılması ile Türkiye’de daha da güçlü bir şekilde pazarda yer alacağımıza ve Türk tüketicisinin tercih ettiği elektronik perakendecisi olarak Türkiye Pazar lideri olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyeceğimize inanıyoruz.”

Saint Joseph Fransız Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu olan Bülent Gürcan, 2004 yılından bu yana Teknosa’da COO ve Kliksa’da icra kurulu üyesi olarak görev yapıyordu.