Kariyer 18 EYLÜL 2013 / 12:25

Symantec EMEA Operasyonlarının başına Huw Owen getirildi

Symantec Corp, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgeleri’nden sorumlu Satış ve Pazarlama Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak Huw Oven’ın atandığını duyurdu. Owen, EMEA bölgesi operasyonlarından sorumlu olacak ve verimliliğin artması yönünde yürüteceği çalışmalarla sürekli bir destek sağlayacak. Huw Owen bu göreve güçlü liderlik becerilerini, derin sektör uzmanlığını, teknoloji ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren uluslararası şirketlerde edindiği 12 yılı aşkın satış, pazarlama ve operasyon deneyimini de beraberinde getiriyor.

Owen hakkında

Symantec’e katılmadan önce Owen, Good Channel Business’ı katlanarak geliştirdiği ve şirketi İskandinavya, Benelüks, Orta Doğu gibi yeni coğrafyalara taşıdığı Good Technology şirketinde EMEA Başkan Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerini yürütüyordu. Owen kanal deneyimini Good Technology’de EMEA satışlarından sorumlu başkan yardımcısıyken yönettiği girişken/agresif büyüme stratejisiyle geliştirdi.

Öncesinde ise Lenovo’da EMEA hizmet satışları ve pazarlamadan sorumlu direktör olarak tüketiciye yönelik global hesapları yöneten Owen, EMEA operasyonlar ekibinin bir üyesiydi ve hizmetler kapsamındaki kâr ve zarar finansal duyularında (P&L) tam yetki sahibiydi. Hun Owen aynı zamanda VERITAS ve Fujitsu’da üst düzey pozisyonlarda yer almasının yanı sıra, Symantec EMEA’da kıdemli direktör olarak da görev yaptı.
ETİKETLER : Huw Owen symantec