Kariyer 21 NİSAN 2010 / 11:44

Stratup Weekend birincileri belli oldu

Microsoft Türkiye, Startup Weekend kapsamında geleceğin genç girişimlerini ağırladı.

Microsoft Türkiye, Startup Weekend kapsamında geleceğin genç girişimlerini ağırladı.


Dünyada 2007 yılından beri düzenlenen Startup Weekend, aralarında New York, Washington DC, Toronto, Hamburg'un bulunduğu pek çok şehirde gerçekleşiyor. Bu ülkelerin en yetenekli girişimcileri, yöneticileri, pazarlamacıları, tasarımcıları ve yeni bir şirket kurmayı arzu eden girişimcilerini bir araya getiren ve son olarak Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleşen Startup Weekend İstanbul ayağında, katılımcılar uluslararası bir deneyim yaşama fırsatı buldular.

Yenilikçileri fikirleri başarılı işlere dönüştürmeyi hedefleyen uluslar arası Startup Weekend etkinliği Özyeğin Üniversitesi'nin proje ortaklığı ve Microsoft Türkiye'nin ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Etkinlik sırasında katılımcı ekiplere, başarılı girişimcileri ve yatırımcıları panelde dinleme olanağının yanı sıra projelerini jüri karşısında daha etkin ve başarılı sunulabilmeleri için bir eğitim de verildi.

13 projenin yarıştığı 54 saatlik maraton sonucunda En İyi Ekip Çalışması kategorisinde telekom tarifelerini karşılaştırarak müşteriye en uygun seçimi yapma olanağı veren çözümleriyle Telcomen ekibi birinci olurken, En İyi Tasarım'da BullPass, En İyi Sunum'da ise Leziz Eller iş fikirleri birinci oldu. Portekiz'den gelerek yarışmaya katılan Promo.com ise gösterdiği özverili çaba nedeniyle ödüle değer görüldü.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun