Kariyer 25 AĞUSTOS 2011 / 10:01

Steve Jobs Apple CEO’luğunu bıraktı

Steve Jobs Apple CEO'luğunu bırakma kararı aldı

Apple’ın başarısının ardındaki iPhone, iPad ve iPod gibi cihazların yaratıcısı karizmatik ve inovatif lideri Steve Jobs, şirketini dünyanın en güçlüleri arasına sokup görevini bıraktı.Ünlü CEO’nun şirket içine yazdığı mektupta, “Eğer Apple CEO’su olarak görevimi yerine getiremezsem bunu ilk olarak sizlerin bilmesini sağlayacağımı hep söyledim. Ne yazık ki o gün geldi” ifadelerine yer verdi. Jobs, yönetim tarafından uygun görüldüğü takdirde bundan sonra Apple'a yönetim kurulu başkanı, yönetici ve bir Apple çalışanı olarak hizmet vermek istediğini belirtti.

Kendisi yerine Tim Cook’un şirketin başarısını sürdürebileceğine inandığını belirten Jobs, hayatındaki en iyi arkadaşlarının birçoğunu Apple bünyesinde elde ettiğini ve bir arada geçirdikleri yıllar için teşekkür ettiğini bildirdi.

Geçici olarak görevi Steve Jobs’tan devralan Tim Cook, kalıcı olarak CEO görevine getirildi. Apple’ın bundan sonra neler yapacağı ve Steve Jobs’la ilgili diğer haberleri gün içerisinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.