Kariyer 25 AĞUSTOS 2011 / 10:01

Steve Jobs Apple CEO’luğunu bıraktı

Steve Jobs Apple CEO'luğunu bırakma kararı aldı

Apple’ın başarısının ardındaki iPhone, iPad ve iPod gibi cihazların yaratıcısı karizmatik ve inovatif lideri Steve Jobs, şirketini dünyanın en güçlüleri arasına sokup görevini bıraktı.Ünlü CEO’nun şirket içine yazdığı mektupta, “Eğer Apple CEO’su olarak görevimi yerine getiremezsem bunu ilk olarak sizlerin bilmesini sağlayacağımı hep söyledim. Ne yazık ki o gün geldi” ifadelerine yer verdi. Jobs, yönetim tarafından uygun görüldüğü takdirde bundan sonra Apple'a yönetim kurulu başkanı, yönetici ve bir Apple çalışanı olarak hizmet vermek istediğini belirtti.

Kendisi yerine Tim Cook’un şirketin başarısını sürdürebileceğine inandığını belirten Jobs, hayatındaki en iyi arkadaşlarının birçoğunu Apple bünyesinde elde ettiğini ve bir arada geçirdikleri yıllar için teşekkür ettiğini bildirdi.

Geçici olarak görevi Steve Jobs’tan devralan Tim Cook, kalıcı olarak CEO görevine getirildi. Apple’ın bundan sonra neler yapacağı ve Steve Jobs’la ilgili diğer haberleri gün içerisinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun