Kariyer 20 NİSAN 2012 / 16:12

Startup Weekend başlıyor

Startup Weekend’in İstanbul ayağı, Türk girişim dünyasının gelecekteki yıldızlarını seçmek üzere başlıyor. Özyeğin Üniversitesi ile Microsoft Türkiye’nin ana sponsorluğunda 27 Nisan Cuma günü başlayacak etkinlikte, katılımcılar gruplar halinde çalışarak, parlak bir iş fikrini 54 saatlik bir süre içinde şirketleşme aşamasına getirmek için çaba harcayacak. Katılımcılar, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinden oluşan mentörların yardımlarıyla kuracakları şirketin vizyonunu geliştirecekler. Bu süreçlerin ardından ekipler birbirlerinin sunumlarını izleyecek ve jüri yapacağı değerlendirmenin ardından, çeşitli kategorilerde en başarılı ekipleri belirleyecek.

Üç gün boyunca sürecek olan Startup Weekend İstanbul etkinliğinin açılış konuşmalarını Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Melek Pulatkonak, Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Direktörü İhsan Elgin ve Startup Weekend Türkiye Sorumlusu Tuğçe Ergül’ün yapacak. Etkinliğin jürisi Startup dünyasının önemli isimlerinden İhsan Elgin, Melek Pulatkonak, Numan Numan, Alemşah Öztürk, Özgür Alaz, Mehtap Özkan, Didem Altop, Taylan Demirkaya, Kıvanç Onan ve Mustafa İhsan Kızıltaş oluştururken, katılımcılara mentörlük yapacak isimler ise Daron Yöndem, Bora Yılmaz, Kerem Aksu, Atakan Kesler, Serkan Ünsal, Musafa Dalcı, Altuğ Bilgin Altıntaş, Umut Gökbayrak, İhsan Elgin, Murat Tortopoğlu ve Jason Lau olarak şekillendi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun