Kariyer 28 KASIM 2012 / 15:14

Startup Live Istanbul 30 Kasım'da başlıyor

Startup Live Istanbul 30 Kasım'da başlıyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi ev sahipliğinde ve Bilgili Girişimciler Kulübü aracılığıyla düzenlenen Startup Live, girişimcilerin, yatırımcılar ve alanında uzman kişilerle buluşmasına imkân tanıyor. 

Türkiye'de ilk kez 30 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek etkinlikte, girişimciler yatırımcılarla buluşarak, danışmanlar eşliğinde girişimlerini jürilerin beğenisine sunuyor. Kazanana ödüllerin verildiği bu platform, sadece yerelde kalmıyor ve girişimciyi Avrupa’ya sunuyor.

Microsoft Türkiye, Webrazzi, Galata Business Angels ve Endeavor Türkiye’nin sponsor olduğu etkinliğin jüri üyeleri arasında; 41? 29! kurucusu Alemşah Öztürk, 212 Genel Müdürü Ali Karabey, Inventram Genel Müdürü Cem Soysal, LAUNCHub Portföy Yöneticisi Stanislav Sirakov ve Endeavor Türkiye Endeavor Girişimci Seçim ve Hizmetler Direktörü Aslı Kurul Türkmen yer alıyor.

Konuyla ilgili konuşan İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgili Girişimciler Kulübü’nden Güney Köse, Türkiye'nin MUBI, yemeksepeti.com, markafoni gibi adı duyulmuş girişimleri olduğunu söyledi. Köse, ülkenin sahip olduğu potansiyel sayesinde bu tarz girişimlere yatırım sağlayabileceğini belirtirken, etkinliğin amacının da girişimcileri yatırımcılarla tanıştırmak olduğunun altını çizdi.