Kariyer 15 EKİM 2008 / 09:31

SPK'dan Anel'e transfer

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılan Ender Çolak, Anel Grup’un stratejik planlama ve finans yöneticiliğini üstlendi.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılan Ender Çolak, Anel Grup’un stratejik planlama ve finans yöneticiliğini üstlendi.


A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1989 yılında mezun olan Ender Çolak, 1997-1998 yılları arasında ABD'de Thunderbird-School of Global Management'ta yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1989 yılında uzman yardımcısı olarak göreve başladığı Sermaye Piyasası Kurulu'nda çeşitli görevler üstlenen Çolak, en son Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Yardımcılığı yapıyordu. 2007 yılında Kanada’da Toronto Centre’da Liderlik Programını bitiren Ender Çolak, aynı zamanda Yatırım Ortamının İyileştirmesi Koordinasyon Kurulu'nda Kurumsal Yönetim Teknik Komitesi Başkanlığı, OECD Kurumsal Yönetim Yönlendirme Komitesi üyeliği ve AB ile yürütülen Sermaye Piyasası Mevzuatının Avrupa Birliği Mevzuatı ile uyumlaştırılması konulu Eşleştirme Projesinde Proje Liderliğini yürütmüştü.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun