Kariyer 16 ŞUBAT 2016 / 09:50

Sony Mobile Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Ishizuka oldu

Sony Mobile, yeni bir yapılanma içerisinde olan Global Satış Geliştirme Bölümü’nün Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı olarak Hirokazu Ishizuka’ın atandığını duyurdu.

Hirokazu Ishizuka, Şubat 2013’ten bu yana Sony Mobile Communications’ın Global Satış ve Geliştirme Bölümü’nde CVP olarak görev aldı. Kendisi görevi süresince satış yeteneği ve kanal geliştirme, stratejik partner desteği ve vitrin mükemmelliği alanlarında çalıştı. Ayrıca, Sony Mobile’ın arkasındaki itici güç olup şirketin hedeflerini maksimize ederek değerlerinin önemli pazarlara yükseltmesine katkıda bulundu.

Uzun süredir üst düzey yöneticilik görevinde bulunan Ishizuka, şimdiye kadar şirket içerisinde birçok kıdemli pozisyonda da görev aldı. 1999'da Sony Display Components & Device Company America’da çalışmasının ardından 2004'te Sony Europe TV Business Unit'in başına geçti. Japonya Bölge Başkanlığı gibi birtakım CVP pozisyonlarda yer aldı. Daha sonra sorumluluk alanını genişleterek, bugünkü görevine gelmeden önce APAC Bölge Sorumlusu olarak çalıştı.

Hirokazu Ishizuka, kendi sorumluluklarının yanı sıra Sony Ericsson zamanında şirketin kadrosunda bulunan Ruediger Odenbach’in görevlerini de devraldı. Ishizuka’nın önümüzdeki günlerde bölge ile ilgili vizyonunu açıklaması bekleniyor. Sony Mobile’ın amiral gemisi modellerinden Xperia Z5’in Orta Doğu ve Afrika’da sahip olduğu alan genişlerken bu durum markanın öneminin bu bölgede giderek artmasına katkı sağlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun