Kariyer 22 ARALIK 2008 / 13:56

Sony Ericsson Türkiye’nin yeni Ülke Müdürü Soner Cesur

Ocak 2008 tarihinde Sony Ericsson’da Satış Direktörü olarak çalışmaya başlayan Soner Cesur, Ekim 2008 tarihinden itibaren Sony Ericsson’da yaşanan yeniden yapılanmayla beraber Sony Ericsson Türkiye Ülke Müdürü oldu.

Ocak 2008 tarihinde Sony Ericsson’da Satış Direktörü olarak çalışmaya başlayan Soner Cesur, Ekim 2008 tarihinden itibaren Sony Ericsson’da yaşanan yeniden yapılanmayla beraber Sony Ericsson Türkiye Ülke Müdürü oldu.


Teknoloji sektöründe uzun zamandır çalışan Soner Cesur’un, daha önceden 8 yıllık HP deneyimi de bulunuyor. Bu süreçte hem kurumsal satış, hem de satış kanalı organizasyonlarında görev alan Cesur; HP ve Compaq birleşmesi döneminde, iş ortaklarının yeniden yapılandırılmasından sorumlu olarak çalışmıştı. Cesur, pazarda ilk kez gerçekleştirilen ve bayileri hizmet ettikleri dikey sektör konusunda uzmanlaştırmayı hedefleyen“Bilişim Danışmanları” gibi farklı projelere imza atarak hem bayilerin gerçek potansiyellerini ortaya çıkarıp, hem de HP Türkiye’ye dünyadaki diğer 109 ülkenin arasından sıyrılarak “En yüksek müşteri memnuniyeti” ödülünü getirmişti. 6 yıllık işortakları tecrübesinin ardından aynı şirkette finans sektörüne geçen Cesur burada yaptığı çalışmalar sonunda birçok farklı ödülün de sahibi oldu. Ocak 2008 tarihinde Sony Ericsson’da Satış Direktörü olarak çalışmaya başlayan Soner Cesur, Ekim 2008 tarihinden itibaren Sony Ericsson’da yaşanan yeniden yapılanmayla beraber Sony Ericsson Türkiye Ülke Müdürü oldu. Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olan Soner Cesur, iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun