Kariyer 01 ŞUBAT 2012 / 14:45

Sony CEO ve Başkanı Kazuo Hirai oldu

Sony Başkan ve CEO'su Kazuo Hirai oldu

Zor bir yıl geçiren dev şirketin CEO ve başkanı Howard Stringer'ın 1 Nisan'dan başlamak üzere, görevden alındığı ancak yönetim kurulundaki görevine devam edeceği belirtildi.2011 yılı Sony için deprem, tsunami ve kullanıcı verilerinin nedeniyle pek de iyi geçmedi. Şirket dördüncü çeyrekte zarar beklediğini açıklamışken önemli bir değişiklik yaşandı.

Sony CEO ve Başkanı Howard Stringer görevden alındı. Daha önce tükeitici ürünleri ve hizmetler grubunun başında bulunan 51 yaşındaki Kazuo Hirai başkan ve CEO olarak atandı. 1 Nisan tarihi itibariyle Stringer görevini bırakırken yönetim kurulundaki görevine devam edecek.

1980’lerde Walkman ile tüm dünyada önemli başarı elde etmesinin ardından Sony, Apple’ın 2000’li yıllardaki başarısına ulaşılamadı. Televizyon piyasasındaki etkinliğini de Samsung’a kaptıran şirket, oyun konsolu piyasasında da Nintendo ile rekabet içinde. Ayrıca yeni nesil akıllı telefon ve özellikle tablet piyasasında şirket beklediği başarıyı elde edemedi.

Haberin Sony'den bir mektupla bildirildiği Bloomberg'in haberine http://www.bloomberg.com/news/2012-02-01/sony-appoints-kazuo-hirai-as-president-and-ceo-replaces-stringer.html adresinden ulaşabilirsiniz.
YORUMLAR
coşkun 01 ŞUBAT 2012 / 15:20 0 0
Müşteri verilerinin çalınması da bir çeşit deprem oldu şirket için sanırım...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun