Kariyer 25 KASIM 2010 / 14:33

Sony’ye varis aranıyor

Söylentiye göre Sony, CEO Howard Stringer’ın koltuğunu devralacak yeni bir ismin peşinde.

Söylentiye göre Sony, CEO Howard Stringer’ın koltuğunu devralacak yeni bir ismin peşinde.


Nisan 2009’da Sony CEO’su olan Howard Stringer’ın şimdilik görevinden ayrılması söz konusu olmazken söylentilere göre şirket, başkana yardımcı olacak ve ileride CEO olması muhtemel potansiyel başkan arayışlarına girişti.

Bloomberg’in haberine göre Stringer’ın iş ve seyahat yükünü hafifletecek olan bu aday şirketin donanım tarafından tercih edilecek. Söz konusu başkan adaylığı içinse şimdilik Sony Computer Entertainment CEO’su Kazuo Hirai ve Sony İcra Başkan Yardımcısı Hiroshi Yoshikama isimleri gündemde.

Şubat ayında 69 yaşına girecek olan Stringer’ın New York’tan sıklıkla Tokya’ya yaptığı yolcukların da bu arayışa etkisi olduğu belirtiliyor. Ayrıca CEO geçen yıl yaptığı bir konuşmasında 2013 yılına dek Sony’nin başında olmak istediğini söylemişti.

Sony sözcüleri ise konu hakkında yorum yapmaktan kaçınıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun