Kariyer 15 NİSAN 2015 / 13:37

Sigortam.net’in yeni CEO’su Tahsin Gürdoğan oldu

Tahsin Gürdoğan, 13 Nisan 2015 itibariyle Sigortam.net’in İcra Kurulu Başkanlığı ve CEO’luğu görevini üstlendi.



2 milyondan fazla müşteriye hizmet vermiş olan Sigortam.net’in yeni İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su sektörel deneyimleri ile Tahsin Gürdoğan oldu.

Gürdoğan, 1996 yılından başlayarak elde ettiği 20 yıla yakın iş tecrübesini yatırım bankacılığı, fon yönetimi ve uluslararası sermaye piyasaları alanıyla, sigorta sektörünün elementer, hayat ve bireysel emeklilik branşlarında oluşturdu. İş hayatına Vakıfbank Yatırım Bankacılığı Başkanlığı bölümü, Uluslararası Sermaye Piyasaları ve Yatırım Fonları Yönetimi'nde başlayan Gürdoğan, Avivasa (Ak Emeklilik dönemi) şirketinde pazarlama ve emeklilik fonları ürün yönetiminin ardından, HSBC Bank'da elementer sigorta ürünleri ve bireysel emeklilik fonlarını banka dağıtım kanalları için projelendirerek pazarlama faaliyetlerinin yönetiminde yer aldı.

BNP Paribas Cardif Sigorta ve Hayat şirketlerinin Satış, Pazarlama ve İş Geliştirme faaliyetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendikten sonra Groupama Sigorta ve Groupama Emeklilik Şirketleri'nin Pazarlama, İş Geliştirme, Bankassurans, Alternatif Kanallar ve Kurumsal İletişim’inden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak iş hayatına devam etti. AIG Sigorta Şirketi'nin Global Brokerlar, Büyük Müşteriler ile onlara bağlı "Captive Acente" yönetiminin yanı sıra AIG çatısı altında Türkiye’nin de içinde bulunduğu Doğu Avrupa bölgesindeki on ülkenin çok uluslu şirket programlarının "Client Engagement" kapsamında bölge sorumluluğunu üstlendi.