Kariyer 02 AĞUSTOS 2013 / 13:32

Serpil Timuray Vodafone bölge direktörlüğüne atandı

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı görevini sürdüren Serpil Timuray, mevcut sorumluluğuna ek olarak, Vodafone GrubuAfrika, Orta Doğu ve Asya Pasifik (AMAP) Bölge Direktörü olarak atandı.Yapılan açıklamada Serpil Timuray'un, AMAP Bölgesi’ndeki yeni sorumluluğu ile birlikte, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı görevini de sürdüreceği belirtildi.

Timuray, yeni görevinde, Vodafone Grubu’nun 409 milyon abonesinin yüzde 65’inin bulunduğu, servis gelirlerinin yüzde 30’unu oluşturan ve dünya genelindeki iki yönetim bölgesinden biri olarak konumlanan AMAP Bölgesinin yönetiminde Bölge Başkanı Nick Read’e destek olacak. Bu kapsamda, Timuray, geçen yıldan bu yana yürüttüğü Vodacom Grubu Yönetim Kurulu üyeliği görevine ilaveten, AMAP Bölgesinde ilerde belirlenecek diğer Yönetim Kurullarında da yer alacak.

Gökhan Öğüt Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Vekili olarak atandı

Bu atama ile paralel olarak yönetim yapısı yeniden şekillenecek olan Vodafone Türkiye’de, halihazırda bireysel iş biriminden sorumlu icra kurulu başkan yardımcısı olarak görev yapan Gökhan Öğüt, ticari ve operasyonel alanlardan sorumlu icra kurulu başkan vekili olarak atandı. Gökhan Öğüt, bu genişleyen sorumluluğu ile Vodafone Türkiye’nin tüm ticari, teknoloji, regülasyon ve strateji birimlerine liderlik edecek. Bu durum aslında Serpil Timuray'ın bölge görevi nedeniyle Türkiye ile eskisi kadar ilgilenememe durumunu da gösteriyor.

Vodafone Türkiye'nin gelişiminin Serpil Timuray'ı bölgede daha büyük sorumluluklar almasına neden olduğunu işaret eden bir açıklamada bulunan şirket, şu ifadelere yer verdi:
"2009-10 mali yılında devreye aldığı “5 Yıllık Stratejik Programını” tamamlamak üzere olan Vodafone Türkiye, Türkiye telekomünikasyon sektörünün “en hızlı büyüyen operatörü” olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Servis gelirlerinde 15 çeyrektir kesintisiz çift haneli büyüyen Vodafone Türkiye, toplam gelirlerini son 4 yılda 2 mislinden fazla artırarak, 2012-13 mali yılını 5.5 milyar TL rekor gelir seviyesinde kapattı. Aynı dönem zarfında, şirketin mobil gelir pazar payı rekor bir artış göstererek, %18,6’dan %30 seviyesine ulaştı. Şirket, 2012-13 mali yılı sonuçlarına göre, son 4 yılın en yüksek kârlılığına ulaştı."
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun