Kariyer 25 EYLÜL 2008 / 11:41

Secretcv.com'dan istihdam projesi

Secretcv.com, ‘Üniversiteyi Bitiriyorum’ isimli yeni projesiyle, Türkiye çapında 23 il, 45 üniversite ve 88 yerleşkeyi gezerek üniversite öğrencileriyle buluşulacak.

Secretcv.com, ‘Üniversiteyi Bitiriyorum’ isimli yeni projesiyle, Türkiye çapında 23 il, 45 üniversite ve 88 yerleşkeyi gezerek üniversite öğrencileriyle buluşulacak.


Secretcv.com bugün İstanbul’da gerçekleştirdiği basın toplantısıyla, ‘Üniversiteyi Bitiriyorum’ isimli yeni projesini tanıttı. Akbank’ın ana sponsorluğunda gerçekleşen proje ile Cv doldurma merkezi olarak tasarlanan iki ayrı midibüs, Türkiye çapında 23 il, 45 üniversite ve 88 yerleşkeyi gezerek üniversite öğrencileriyle buluşulacak. İki ay sürmesi planlanan ve 6 Ekim’de İstanbul’daki üniversitelerle başlayacak proje, 5 Aralık’ta Mersin ve İzmir’de sona erecek. Secretcv.com’un üniversite son sınıf öğrencilerini Türkiye'nin önde gelen şirketleriyle buluşturmayı hedeflediği proje kapsamında, toplam 1 milyon 100 bin öğrenciye ulaşılması planlanıyor. Akbank’ın ana sponsor olarak desteklediği projede Temsa Global resmi sponsor, Jacobs Kahve ve CVPlus Danışmanlık hizmet sponsorları, Vestel teknoloji sponsoru, Akşam ve Alem FM de medya sponsoru olarak yer alıyor.


Üniversiteyi Bitiriyorum Projesi ile iş hayatına hazırlanan üniversite son sınıf öğrencilerine ulaşılarak onlara doğru işi bulmaları konusunda rehberlik edilmesi amaçlanıyor. Secretcv.com,  ayrıca 1., 2., 3. sınıf öğrencilerine staj olanakları da yaratmayı ve öğrencilerin geleceklerini profesyonel olarak yönetmelerine destek olmayı amaçlıyor. Ayrıca Secrecv.com, öğrencilere İnternet ortamında cv hazırlama ve iş arama, iş görüşmelerinde neler yapılması gerektiği gibi birçok konuda danışmanlık edecek. 45 üniversite proje için çizilen rotaya göre seçilmiş durumda.Nisan ayında gerçekleştirilmesi planlanan projenin ikinci ayağında ise farklı üniversitelere ulaşılacak. Projeyle ilgili tüm ayrıntılara www.universiteyibitiriyorum.com adresinden ulaşmek mümkün.