Kariyer 20 NİSAN 2012 / 11:40

Seagate yaraları hızla sarmak istiyor

Seagate satışları artırmak için var gücüyle çalışıyor

Daralan pazarda daha fazla hacim yaratmak için sürekli yeni ürün piyasaya süren Seagate, üçüncü çeyrekte 1,2 milyar dolar net kâr elde etti. Geçtiğimiz yıl Tayland’da meydana gelen felaketin ardından depolama ürünleri üretimindeki düşüş sektörü ciddi anlamda etkilemişti. Seagate yeni ürünlerini duyurarak cirosunu yükseltmeye ve durgunluğu züzerinden atmaya niyetli.

Şirket 2012 mali yılının Ocak-Mart 2012 dönemine ait üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. 4,4 milyar dolar gelir üzerinden 1,2 milyar dolarlık net kâr elde eden Seagate, 30 Mart 2012’de sona eren üç aylık dönemin mali raporlarına göre hisse başına 2,48 dolar seyreltilmiş kazanç bildirdi.

Seagate Başkanı ve CEO’su Steve Luczo, hard disk endüstrisinin iyileştirilmesi konusunda yeni ürünlerinin önemli katkılar sağladığını ve bu çeyrekte müşterilerini desteklemeye yönelik çabalarıyla da güçlü bir performansa ulaştıklarını belirtti. En önemli gelişmenin, sektör adına zorlu geçen süreçte Seagate’in portfolyosunu oluşturan ürünlerin tüm pazarlarda sektörün lider ürünlerine dönüşmesi olduğunu belirten Luczo, konumlarını işletme üstünlüğüyle liderliğe devam etmek olarak belirtti.

Seagate, 21 Eylül 2012’de şirketin uzun dönem stratejik planları ile ilgili yatırımcı ve analistlerle bir araya gelmeyi planlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun