Kariyer 06 KASIM 2008 / 14:45

SAS Forum Türkiye 2008 üst düzey yöneticileri buluşturdu

SAS Forum Türkiye 2008 İş Zekâsı Konferansı’nda konuşmacılar dünyadaki İş Zekâsı eğilimlerini katılımcılara aktardılar

SAS Forum Türkiye 2008 İş Zekâsı Konferansı’nda konuşmacılar dünyadaki İş Zekâsı eğilimlerini katılımcılara aktardılar


SAS Türkiye, SAS Forum’un ikincisini İstanbul’da gerçekleştirdi. “Yarına Dönüşüm” sloganıyla düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasında SAS Türkiye Ülke Müdürü Nuray Akmeriç 2001 yılında yaşanan ekonomik krizin çok şey öğrettiğini, öğrenilenlerin başında da etkinlik ve verimliliğin öneminin olduğunu kaydetti. Akmeriç, bu iki kavramın şirketlerin her dönem uygulaması gereken, fakat özellikle kriz dönemlerinde hayatta kalmalarını sağlayan kavramlar olduğuna dikkat çekti. Etkinlik ve verimlilik için ileriyi tahminlemenin büyük önem taşıdığını söyleyen Akmeriç, bunun da İş Zekâsı çözümleri ile mümkün olabildiğini, yoğun verileri proaktif olarak kullanabilmek için bu çözümlerin gerekli olduğunu kaydetti.


 


SAS Kıdemli Başkan Yardımcısı ve SAS Akademi Üyesi Allan Russell, konuşmasında finansal hizmetlerde risk yönetim stratejileri hakkında bilgi verdi. SAS Finansal Hizmetler Başkan Yardımcısı Mark Moorman da konuşmasında günümüzün hızlı değişen finansal ortamlarında artan ve değişen suistimallere karşı önlemler konusunda bilgilerini katılımcılarla paylaştı. 


 


Stratejik Pazarlama Yönetimi, Gelişmiş Maliyet Yönetimi ve Performans Geliştirme Sistemleri alanında uluslararası platformda tanınan, İş Zekâsı, Finans ve Performans yönetimi üzerine yazdığı kitaplar “en çok satanlar” listelerinde en üst sırada yer alan dünyanın en saygın stratejistlerinden Gary Cokins ise sunumunda müşteri odaklı iş yapmanın sırlarını açıkladı ve Müşteri Değer Yönetimi’ni etkinleştirerek şirketlerini nasıl daha kârlı hale getirebileceklerine dair katılımcılara ipuçları verdi.


 


SAS Global Üretim ve Tedarik Zinciri Çözümleri Başkanı Tonny Dierckx, daha akıllı, verimli ve kârlı bir tedarik zinciri yaratmanın yollarını örnek projeler eşliğinde anlatırken, SAS Global Analitik Çözümleri Müdürü Dr. Sascha Schubert de, sunumunda sigortacılık sektöründe müşteri değer yönetimi hakkında detaylı bilgiler verdi.


 


Etkinlik kapsamında düzenlenen paralel oturumlarda, İş Zekâsı’nın yoğun olarak kullanıldığı bankacılık/finans, telekomünikasyon, sigortacılık ve reel sektördeki başarılı proje ve uygulamalar, proje sahipleri ve uzmanlar tarafından katılımcılarla paylaşıldı. Paralel oturumlarda ayrıca Yapı Kredi, TEB, Eureko Sigorta, Garanti Teknoloji, Koç Allianz Sigorta, Turkcell, Vodafone ve Peppers&Rogers Group gibi sektörlerinin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri, gerçekleştirdikleri başarılı İş Zekâsı projeleri ve bu sayede elde ettikleri somut faydalar hakkında bilgiler paylaştılar.


 


SAS Forum, dünya çapında İş Zekâsı alanının en büyük etkinliği olarak tanımlanıyor. Etkinlik her yıl farklı bir ülkede, farklı bir kavramla üst düzey yöneticileri bir araya getiriyor. SAS Forum, uluslararası etkinliğin yanı sıra, ülkeler bazında yerel olarak da gerçekleştiriliyor.


 


www.sas.com/turkey/sasforumturkiye2008

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun