Kariyer 15 EKİM 2010 / 11:35

SAP'nin Yöneticisi Mozilla'nın CEO'su oldu

Gary Kovacs'ın gelişiyle Mozilla'nın mobil tarafta güçlenmesi bekleniyor.

Gary Kovacs'ın gelişiyle Mozilla'nın mobil tarafta güçlenmesi bekleniyor.


SAP yöneticisi Gary Kovacs Mozilla Corporation CEO'su oldu. Bu gelişmeyle Firefox web tarayıcısının mobil platformlarda etkinliğinin artması bekleniyor.

SAP'de piyasalar, çözümler ve ürünlerden sorumlu başkan olarak görev yapan Kovacs, daha önce de Adobe'de mobil ve cihazlardan sorumluydu. Bunun yanında Kovacs'ın Macromedia ve IBM geçmişi de bulunuyor.

Mozilla'daki görevinden bir adım geri atacağını bu yılın başında açıklayan John Lilly, Gary Kovacs isminden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kovacs'ın mobil ve zengin medya konusunda oldukça donanımlı bir kişi olduğunu belirten Lilly, mobilitenin önümüzdeki yıllarda öneminin artacağını belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun