Kariyer 12 KASIM 2012 / 14:32

Samsung Türkiye'de yeni atama

Dijital görüntüleme sektöründe uzun yıllardır görev yapan Cenk Güler, Samsung Türkiye’de “Dijital Görüntüleme Ürün Grubu Satış ve Pazarlama Müdürü” olarak görevine başladı. 2012 Ağustos ayı itibariyle Samsung Türkiye’de dijital görüntüleme ürün grubu satış ve pazarlama müdürü olarak yeni görevine başlayan Güler, Samsung’un ilgili ürün ve servislerinin satış, pazarlama ve iletişiminden sorumlu olacak.

28 Şubat 1978 İstanbul doğumlu Cenk Güler Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Profilo Telra’da TV ürün grubu sorumlusu olarak iş hayatına atıldı.

Daha sonrasında Tekofaks Panasonic’de ürün müdürlüğü ve Foto-Video Ürün grubu müdürlüğü görevlerini yürüten Güler, 2007 yılında Canon’un Türkiye ticari ofisinin kurulması ile beraber Türkiye ve İsrail pazarından sorumlu foto-video ürün grubu Pazarlama Müdürü olarak Canon Eurasia firmasında göreve başladı.

2010 yılı sonunda Canon Eurasia’da tüketici ürünleri grubunun satış ve operasyonunun başına geçen Güler, Ağustos ayı itibariyle Samsung Türkiye’de Dijital Görüntüleme ürün grubu Satış ve Pazarlama Müdürü olarak yeni görevini sürdürecek.