Kariyer 24 MAYIS 2012 / 16:06

RIM'in küresel pazarlama müdürü istifa etti

RIM küresel pazarlama müdürü istifa etti

RIM’de işler hiç iyi gidiyor gibi görünmüyor. Son gelen haberler 14 yıldır RIM’de küresel pazarlama müdürü olan Patrick Spence’in şirketten ayrıldığı yönünde.1998 yılından bu yana RIM’de küresel pazarlama müdürlüğü yapan Spence, aldığı kararla şirketten ayrıldığını açıkladı. Sadece 3 hafta önce şirkette yeni atamalar ve görev değişiklikleri yapan şirketin iyi yola girdiği kulislerde konuşuluyordu. Spence’in istifasıyla birlikte şirkette oluşan bu güzel havanın bozacağı ise çok aşikar.

Şirkete yakın kaynaklar, 15 Haziran tarihinde şirketten kesin olarak ayrılacak olan Spence’in kendisine vefasızlık yapıldığını düşündüğü için istifa ettiğini ifade ettiler. Yapılan son atamalarda COO pozisyonuna kendisinin yerine kariyerini Sony ve Ericsson’da geçirmiş olan Kristian Tear’ın getirilmesine içerleyen Spence’in istifa kararına gittiği konuşuluyor.

Spence ayrılmasıyla birlikte zaten zor günler geçiren şirketin, Android ve Apple’ın epeyce gerisine düşeceğine kesin gözüyle bakılıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun