Kariyer 29 MAYIS 2012 / 11:13

RIM'de kan kaybı sürüyor

RIM'de kan kaybı sürüyor

RIM’de, Küresel Pazarlama Müdürü Patrick Spence’in ayrılmasıyla başlayan kan kaybı bir diğer üst düzey yönetici Karima Bawa’nın istifasıyla devam ediyor.Akıllı telefon piyasasında dokunmatik ekranlı cihazlara uyum sağlayamadığı için hızlı bir düşüş içine giren Blackberry üreticisi, kurumsal alanda da çalışanların kendi cihazlarını iş amaçlı kullanmaya başlamasıyla değerini kaybetmeye devam ediyor.

Son bir yıldır birçok istifanın yaşandığı RIM’de, 12 yıldır çalışan Karima Bawa’nın istifası şirketi iyice zor duruma soktu. Bawa, yerine yeni biri gelene dek çalışmayı sürdüreceğini ifade ederken, bu istifaların ardından şirketin yeniden yapılanma politikasının olduğu konuşuluyor.

Kanada merkezli şirketin kendini kurtarabilmek için kısa sürede iyi bir çıkış yolu bulması gerekiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun