Kariyer 22 HAZİRAN 2011 / 15:50

RIM’de zor zamanlar

BlackBerry’nin yaratıcısı ‘şirketi daha verimli hale getirebilmek’ için çalışanlarını işten çıkarmaya başladı.Research In Motion tarafından geçtiğimiz hafta yapılan ‘maliyet optimizasyonu programı’ duyurusunun ardından işten çıkarmalar başladı. Şirketin şu ana kadar 200 kişinin işine son verdiği bildirildi.

Waterloo ve Ontario’da bulunan merkez ofislerinde çalışan ve son birkaç gün içerisinde işine son verilenlerin sayısının 200’e ulaşması şok etkisi yaratırken bu sayının ne kadara çıkacağı bilinmiyor.

Salı günü yapılan açıklamanın hemen ardından başlayan operasyon, şirketin CEO’su Jim Balsillie tarafından “verimlilik artırma” olarak nitelendiriliyor. Geçtiğimiz hafta ‘maliyet optimizasyonu programı’nın duyurulmasının ardından konuşan Balsillie, bunun bir yeniden yapılanma olarak isimlendirilemeyeceğini söyledi.

Jim Balsillie’ye göre şirketin verimli olması gerekiyor ve mevcut yapıyla bunu sağlamak mümkün değil. Balsillie, program dahilindeki işten çıkarmaların verimlilik artışı sağlamak için zorunlu olduğunu belirtti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun