Kariyer 25 TEMMUZ 2011 / 15:19

Research In Motion 2 bin çalışanıyla yollarını ayırıyor

Blackberry’nin üreticisi Research In Motion (RIM) geçtiğimiz ay açıkladığı kemer sıkma politikası gereğince 2 bin kişiyi işten çıkarıyor.Geçtiğimiz hafta Cisco’nun 6 bin 500 çalışanıyla yollarını ayırmasının ardından bilişim sektörünün önemli oyuncularından bir diğeri de işten çıkarmaya gidiyor.

Bütçede tasarruf tedbirleri kapsamında 2 bin kişiyle yolların ayrılacağı açıklandı. Yapılan açıklamada işten çıkarılacak kişilere bu hafta içinde gerekli bildirimlerin yapılacağı belirtildi.

Eylül 15’te verilecek ikinçi çeyrek raporlarında işten çıkarmaların detaylarının ortaya çıkması bekleniyor.

İşten çıkarmaların yanında RIM’den iki atama haberi de geldi. Thorsten Heins, ürün ve satıştan sorumlu COO görevine getirilirken Jim Rowan operasyonlardan sorumlu COO oldu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun