Kariyer 17 NİSAN 2015 / 11:18

Qualcomm'da görev değişikliği

Yulia Klebanova Qualcomm Doğru Avrupa İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı oldu.

Yeni Qualcomm Doğru Avrupa İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yulia Klebanova, mobil taşıyıcılarla iş birliklerinin yönetimi, abonelerin 2G’den 3/4G servislerine geçişlerinin yürütülmesi, Qualcomm teknolojilerinin tanıtılması ve bölgede mobil ekosisteminin gelişimine yönelik çalışmalar yapılması gibi sorumlulukları üstelenecek.

Qualcomm Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Enrico Salvatori; Doğu Avrupa ekiplerinin yeni lideri Yulia’nın deneyimiyle Qualcomm’un işlerini bölgede daha da büyütmesine destek olacağını söyledi.

Rusya BT sektöründe 20 yıllık deneyiminin ardından Qualcomm’a katılan Klebanova, 2002 yılında Intel’in bölgesel birimlerinde hükümetle ilişkileri yürüten satış direktörü olarak görev aldı.2005 yılında Intel’den önce Lucent’te taşıyıcılarla ilişkilerden sorumlu bir satış pozisyonunda görev yapıyordu. NTV Internet, Lucent ve Stins Coman’da çeşitli pozisyonlarda çalışan Yulia Klebanova, Leningrad Politeknik Enstitüsü’nde Mühendislik dalında lisans, New York Dowling College’den de Finans ve Bankacılık dalında MBA derecelerine sahip.