Kariyer 17 NİSAN 2015 / 11:18

Qualcomm'da görev değişikliği

Yulia Klebanova Qualcomm Doğru Avrupa İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı oldu.

Yeni Qualcomm Doğru Avrupa İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yulia Klebanova, mobil taşıyıcılarla iş birliklerinin yönetimi, abonelerin 2G’den 3/4G servislerine geçişlerinin yürütülmesi, Qualcomm teknolojilerinin tanıtılması ve bölgede mobil ekosisteminin gelişimine yönelik çalışmalar yapılması gibi sorumlulukları üstelenecek.

Qualcomm Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Enrico Salvatori; Doğu Avrupa ekiplerinin yeni lideri Yulia’nın deneyimiyle Qualcomm’un işlerini bölgede daha da büyütmesine destek olacağını söyledi.

Rusya BT sektöründe 20 yıllık deneyiminin ardından Qualcomm’a katılan Klebanova, 2002 yılında Intel’in bölgesel birimlerinde hükümetle ilişkileri yürüten satış direktörü olarak görev aldı.2005 yılında Intel’den önce Lucent’te taşıyıcılarla ilişkilerden sorumlu bir satış pozisyonunda görev yapıyordu. NTV Internet, Lucent ve Stins Coman’da çeşitli pozisyonlarda çalışan Yulia Klebanova, Leningrad Politeknik Enstitüsü’nde Mühendislik dalında lisans, New York Dowling College’den de Finans ve Bankacılık dalında MBA derecelerine sahip.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun