Kariyer 14 EKİM 2011 / 07:47

Oracle Türkiye'de Filiz Doğan devri başladı

Oracle Türkiye'de Filiz Doğan devri

Oracle’a 1995 yılında katılan Filiz Doğan, şirketteki 16 yıllık deneyimin ardından Oracle Türkiye Genel Müdürü oldu.Daha önce genel müdürlük pozisyonunda yer alan Gürhan Kalelioğlu'nun, 1 Temmuz 2011 itibarıyla Oracle SEA (Güneydoğu Avrupa ve Orta Asya) Bölgesi Başkan Yardımcısı olarak atanmasıyla  Oracle Türkiye Teknoloji Ülke Direktörü Filiz Doğan, genel müdürlük görevine getirildi.

Oracle’a 1995 yılında Veritabanı Satış Danışmanı olarak katılan Filiz Doğan, 1999-2000 yılları arasında Oracle’ın Amerika’daki Merkezi’nde Veritabanı Ürün Müdürü olarak görev aldı.

2000 yılında Teknoloji Satış Danışmanlığı Yöneticisi göreviyle Türkiye’ye geri dönen Doğan, 2008 yılı itibariyle bu görevine ek olarak Doğu Avrupa ve CIS bölgesinde “Oracle Fusion Middleware” Satiş Danışmanlığı Grup Lideri sorumluluğunu taşıdı. Doğan, son olarak Teknoloji Ülke Direktörü olarak görev yapıyordu.

İş hayatına Login A.Ş – Informix Distribütörü’nde başlayan Filiz Doğan, Ankara Anadolu Lisesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisiliği bölümünden mezun oldu.