Kariyer 06 TEMMUZ 2011 / 16:38

Oracle Güneydoğu Avrupa ve Orta Asya Başkan Yardımcısı Gürhan Kalelioğlu oldu

Oracle Türkiye ve Orta Asya Başkan Yardımcısı Gürhan Kalelioğlu, Oracle Güneydoğu Avrupa ve Orta Asya Bölgesinde toplam 20 ülkeden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atandı.Kalelioğlu’nun sorumlu olduğu bölgede ülke sayısı Türkiye başta olmak üzere 20 ülkeye yükseldi. 2010 yılında Türkiye Bölgesine bağlanan Azerbaycan, Türkmenistan, Gürcistan, Ermenistan, Tacikistan, Kırgızistan ve Özbekistan’a ek olarak yeni görevinde Kalelioğlu'na bağlanan diğer ülkeler Yunanistan, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan, Karadağ, Bosna-Hersek, Kıbrıs, Malta, Makedonya, Arnavutluk ve Kosova oldu.

Gürhan Kalelioğlu kimdir?

Gürhan Kalelioğlu 1965 yılında Ankara'da doğdu. 1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Kalelioğlu NCR Amerika, NCR Türkiye, Digital ve Oracle dahil olmak üzere 23 yıllık BT sektör deneyimine sahip.

1995 yılında Oracle'da Ankara Bölge Müdürü olarak göreve başlayan Kalelioğlu, 2008 yılında Oracle Türkiye’nin Genel Müdürü, 2009 yılında Oracle Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Başkan Yardımcı olarak görev yaptı. Kalelioğlu, 2011 Temmuz itibarıyla Oracle “Güneydoğu Avrupa ve Orta Asya” Bölgesi Başkan Yardımcılığına atandı.