Kariyer 17 HAZİRAN 2013 / 14:47

Oksijen Ar-Ge Genel Müdürü Murat Ekşioğlu oldu

Vodafone Türkiye şirketlerinden olan ve Vodafone Grubu’nun küresel Ar-Ge merkezlerinden Oksijen Ar-Ge’nin genel müdürlük görevine Dr. Murat Ekşioğlu atandı.Yapılan açıklamaya göre, Dr. Murat Ekşioğlu, Oksijen Ar-Ge (Vodafone Teknoloji Hizmetleri AŞ) Genel Müdürü olarak 17 Haziran 2013 tarihi itibarıyla başlayacağı yeni görevinde, Vodafone Türkiye iş birimleriyle birebir çalışarak uçtan uca inovasyon çalışmalarından, müşteri servislerinin ve bunu destekleyen platformların geliştirilmesinden sorumlu olacak. Aynı zamanda, Oksijen’in Vodafone Grubu’nun küresel inovasyon merkezi olarak çalışmalarına liderlik edecek.

Ekşioğlu, Vodafone Teknoloji organizasyonunda 13 yıldan beri Oksijen Ar-Ge Genel Müdür Vekilliği de dahil olmak üzere farklı liderlik görevlerinde başarıyla rol aldı. En son Vodafone Türkiye BT direktörlüğünden sorumluydu.

Ekşioğlu'nu tanıyalım 

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden 1991 yılında mezun olan Dr. Murat Ekşioglu, 1993 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisansı’nı, 2000 yılında ise Kanada Sherbrooke Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği alanında doktorasını tamamladı. Türkiye’deki kariyerine Alcatel-Lucent’de 1999 yılında başlayan Ekşioğlu, 2000 yılında kurucu ekibin bir üyesi olarak Oksijen’e katıldı. Burada Kurumsal ISP ve Network konularında çalışmasının ardından, 2004 ve 2009 yılları arasında Oksijen Ar-Ge Direktörü olarak görev aldı. 2009 ve 2011 yılları arasında Vodafone Türkiye Network Planlama Direktörü olarak görev yapan Ekşioğlu, 2011 yılında IT Direktörlüğü görevine atandı. Ekşioğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun