Kariyer 02 AĞUSTOS 2012 / 12:00

ODTÜ gençlere rekabetle çevre bilincini aşılıyor

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü tarafından düzenlenen, lise ve üniversite öğrencilerinin çevre, enerji ve su kaynaklarının sürdürülebilirliği konularındaki farkındalıklarını artırmayı hedefleyen yarışmalarda son düzlüğe girildi. 

"Yılın Yeşil Beyinleri" sloganıyla düzenlenen Uluslararası Proje yarışmasının finalistleri belirlenirken, 27 Eylül 2012’de ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nda gerçekleştirilecek finalde liseli ve üniversiteli takımlar, sürdürülebilirlikle ilişki, özgünlük, yapılabilirlik, etkinlik, fizibilite analizi ve yazım-çizim kalitesi kriterleri aranan projelerini jüri önünde sunacaklar.

11 farklı ülkeden projeleri kabul eden lise öğrencilerinin katıldığı "Uluslararası Kavram Proje Yarışması"nda Ankara Kurtuluş Anadolu Lisesi’nin Burak Özen ve Hakan Çiçek, Ümitköy Anadolu Lisesi’nin Bengisu Çağıltay ve Efe Sertel ve Sivas Fen Lisesi’nin Oğuzhan Onur Koç ve İsmigül Köroğlu’ndan oluşan takımları finale kaldılar. Lise öğrencilerine yönelik Uluslararası Kavram Proje Yarışması’na katılan Lefkoşa Türk Lisesi, Ukrayna Kyiv International School, Niğde Fen Lisesi, Ukrayna Kyiv International School, Bursa Anadolu Lisesi, Doğu Akdeniz Doğa Koleji, İstek Özel Lisesi, Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi ve İzmir Amerikan Koleji takımları sertifikayla ödüllendirildi.

Uluslararası Kavram Proje yarışmasının galibi 1000 euro, ikincisi 750 euro ve üçüncü ekip de 500 euro'nun yanı sıra KKTC gezisiyle ödüllendirilecek.

Üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen Uluslararası Proje yarışmasındaysa Akdeniz Üniversitesi’nin Adnan Habibipourzare ve Mahtab Dadarsefatmahboob, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nun Ercan Karatay ve Görkem Sonlu ile yine ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nun Harun Külek ve Emre Akyol’dan oluşan takımları finale kaldılar.

Yarışma sonucunda ilk üçe giren takımı oluşturan üniversite öğrencileri, bireysel olarak ödüllendirilecek. Birinci olan takımın üyeleri 1000'er euro, ikinci takımın üyeleri 750’şer euro, üçüncü takımın üyeleri ise 500’er euro ile ödüllendirilecek. Bunun yanı sıra finalistler KKTC gezisiyle de ödüllendirilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun