Kariyer 11 ŞUBAT 2011 / 15:52

Nokia işten çıkarmalara devam ediyor

Nokia işten çıkarmalara devam ediyor

Akıllı telefon pazarında rekabet gücünü artırabilmek için Microsoft ile işbirliğine giden Nokia CEO’su Stephen Elop, Finlandiya’yla birlikte tüm ülkelerdeki kadroların da daraltacağı bilgisini verdi.Dünyanın çeşitli bölgelerinde yer alan Nokia kadrolarında daralmalar yaşanacağını belirten Elop, bu durumdan Nokia’nın doğduğu ülke olan Finlandiya’nın da etkileneceğini söyledi. Kaç kişinin işten çıkarılacağını söylemek için henüz erken olduğunu aktaran Elop, konuşmasının sonunda yine de Finlandiya’nın her zaman Nokia’nın evi olarak kalacağını belirtti.Fin hükümetinin konuyla ilgili cevabı gecikmedi. Hükümet insanlara yeni iş bulmaları için hazırlıklı olduğunu açıkladı. Fin Ekonomi Bakanı Muri Pekkarinen, “Finlandiya’daki teknolojinin en fazla etkilendiği yapısal reform sürecini yaşıyoruz” dedi.

ETİKETLER : microsoft nokia
YORUMLAR
Mert Boratav 15 ŞUBAT 2011 / 12:12 0 0
Bugün Nokia'nın hisse fiyatlarındaki beklenmedik düşüş ile işten çıkartmaların 5000 kişiyi bulabileceği işçi sendikalarınca telaffuz edilmeye başlandı.

Özellikle, Espoo'daki merkez ve ek binalarda bulunan, Symbian takımı ; Nokia'nın strateji değişikliği ile Symbian işletim sistemini bir kenara bırakıp, Windows Mobile 7 geçmesiyle, Symbian üzerinde yazılım geliştiren çalışanların durumdan etkileneceği kesin görünüyor.

Nokia, Finlandiya'nın en büyük firması oluşundan ötürü, konu hükümete taşınmış durumda. Firmanın finansal çıkmaza girmesinin ülkede domino efekti yaratacağından endişe ediliyor.
Mert Boratav 14 ŞUBAT 2011 / 11:47 0 0
Burada (Finlandiya) herkes bunu konuşuyor, ve Sadece Finlandiya Nokia'dan çıkartılacak kişi sayısı 700-800 olarak bahsediliyor. Nokia'nın merkez ve ek binalarında çalışan kişi sayısı 4200 civardında olup, personelin çoğunluğunu yabancı uyruklular oluşturuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun