Kariyer 24 KASIM 2008 / 14:25

Netron’la Intel’den işbirliği

İşbirliği ile Netron, Intel’in vPro Teknolojisi Genişleme ve Kurulum İş Ortağı olarak hizmet verecek.

İşbirliği ile Netron, Intel’in vPro Teknolojisi Genişleme ve Kurulum İş Ortağı olarak hizmet verecek.


Intel’in vPro Teknolojisi Genişleme ve Kurulum İş Ortağı olarak hizmet verecek olan Netron, aynı zamanda Intel vPro teknolojisine ve yararlanma yöntemlerine yönelik olarak kapsamlı eğitimler de düzenleyecek. 444 0 638 numaralı telefondan veya info@netron.com.tr e-posta adresinden hizmet hakkında detaylı bilgi de alınabilecek. Intel’in vPro teknolojisi, yazılım ya da donanım arızası yaşanan bilgisayarlara uzmanlar tarafından cihaz kapalı veya işletim sistemi çökmüşken bile uzaktan müdahale edilebilmesini sağlıyor. Önceki nesil bilgisayarlarda ya da yazılım çözümlerinde bulunmayan gelişmiş bir uzaktan yönetim tekniği kullanan Intel vPro teknolojisine sahip bilgisayarlar, bilgi işlem departmanlarında kullanılmakta olan BT yönetim araçlarına bugüne dek sahip olmadıkları yetenekler kazandırıyor. Böylece öngörülemeyen aksamaların yazılım ve donanım arızalarının tamir süresi yüzde 98’e dek azaltılabiliyor ve çalışanların iş verimliliği artıyor, bilgi işlem departmanlarının iş yükü azalırken verimliliği de yükseliyor.


Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Netron Genel Müdürü Bülent Tekmen, “Netron olarak iş dünyamızın kalbinde bilişim olduğuna inanıyoruz ve işe yarayan bilişim çözümleri sunuyoruz. Tüm hizmetlerimizde hedeflediğimiz en önemli nokta, firmaların bilişim sistemlerinden ve bilgiişlem kadrolarından maksimum oranda yararlanmaları ve verimlilik ile kârlılıklarını artırarak rekabet avantajı elde etmeleri. Intel’in vPro teknolojisi tüm bu noktalarda şirketlere önemli kazanımlar sunuyor. Bu kazanımları Netron uzmanlığıyla birleştirerek tüm iş dünyamıza teknolojinin gerçek gücünden yararlanma olanağı sunuyoruz” dedi.


Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem ise “Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara gelişmiş yönetilebilirlik, proaktif güvenlik, yüksek performans ve enerji verimliliği kazandıran Intel vPro teknolojisi, getirdiği katma değerlerle kurumsal müşterilerimizden büyük rağbet görüyor. Netron’un teknik danışmanları ve eğitmenleriyle yaptığımız çalışmalar ile vPro teknolojisi konusunda donanımlı bir ekip oluştu. Netron’un, vPro Teknolojisi İş Ortağımız olması ile müşterilerimiz PC yönetimlerinde gelişmiş yönetim, güvenlik ve enerji tasarrufu modellerini hızla hayata geçirebilecekler ve BT yönetiminde maliyet avantajı sağlayacaklar” diye konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun