Kariyer 14 OCAK 2013 / 14:14

Netcad Genel Müdürü Ufuk Balcı oldu

Netcad Genel Müdürü Ufuk Balcı oldu

Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Mühendislik Yazılımları alanlarında çözümler geliştiren Netcad’de önemli bir görev değişimi gerçekleşti ve genel müdürlük görevine Ufuk Balcı getirildi.Şirketin iki kurucusundan biri, yönetim kurulu başkan yardımcısı ve aynı zamanda genel müdürü olan Serdar Ak, 2006 tarihinden itibaren yürüttüğü genel müdürlük görevini devretti. Yönetim Kurulu’nun aldığı karar gereği, genel müdürlük görevine şirketin genel müdür yardımcılığı görevini yürütmekte olan Ufuk Balcı getirildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 20 senedir Netcad çatısı altında değişik kademelerde çalışan ve son olarak Genel Müdür Yardımcısı (Marmara ve Ege Bölge Müdürü) olarak görev yapan Ufuk Balcı, yeni görevine 1 Ocak 2013 tarihi itibariyle resmen başladı. Serdar Ak ise CTO (Teknoloji Başkanı) olarak Netcad yönetiminde yer almaya devam edecek.

Şirketin 2009 da 13 milyon lira olan cirosu ,2010 yılında 16 milyon, 2011 yılında 22 milyon ve 2012 yılında ise 27 milyon liraya yükseldi. 3 yılda yüzde 100 büyüyen Netcad 2011 yılında ilk 500 bilişim firması sıralamasında 143. sıraya yükselmişti.

Netcad Yönetim Kurulu Başkanı Sarper Ak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu:
“Şirketimiz adına çok önemli bir dönüm noktası. Bu işi çok iyi bilen, profesyonel, yıllarını bu sektöre vermiş bir arkadaşımıza devir zamanı. Genel Müdürlük görevini yürüten Serdar Bey’in görevi bırakmasını istemiyordum ancak diğer taraftan Ufuk Bey gibi deneyimli, kendi başarısını İstanbul’da kanıtlamış bir arkadaşımızın genel müdürlük görevine gelmesinden dolayı da mutluyum. Gözümüz arkada kalmayacak. Diğer yönetici arkadaşlarımız çabaları ve destekleri eminim ki Netcad’in ileri gitmesinde ve Ufuk Bey’in başarılarının devam etmesinde etkili olacaktır.”

Genel müdürlük görevini Ufuk Balcı’ya devreden Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Ak bu görev değişiminin Netcad’in geleceği açısından önemli bir milat olacağını belirtti ve şunları kaydetti:
“Bu karar ile Netcad artık daha da güçlenecek. 25 yıldır tutkuyla çalışıyoruz. Bu süreçte birçok rakibimizi geride bıraktık. Tutkulu ürünlerin, tutkulu çalışmaların, tutkulu satış ekiplerinin önünde hiçbir rakibin durması mümkün değil. O yüzden Netcad’in önü çok açık. Değişim de Netcad’in önemli özelliklerinden biri. Bugün bu özelliğimizi de sergiliyoruz. Ufuk Bey ile 20 yıldır tanışıyoruz. Netcad’in ruhunu çok iyi bilen, bu ruha çok önemli katkılar vermiş bir arkadaşımızdır. Bu görevi layıkıyla yapacağı konusunda en ufak bir şüphem yok. Kendisini kutluyor ve başarılar diliyorum. Genel Müdürlük görevinde birlikte çalıştığım yüm arkadaşlarıma da destekleri ve çabaları için teşekkür ediyorum. Hepimize hayırlı olsun.”

Netcad’in yeni Genel Müdürü Ufuk Balcı ise görevi teslim aldıktan sonra yaptığı ilk açıklamada şunları ifade etti:
“Bu heyecan verici bir devir teslim benim için. Geçmişe baktığımda 20 yıl gerçekten uzun bir süre. Bir sürü acı tatlı anım var. Netcad’e 1992 yılında bir arkadaşımla birlikte staja gelmiştik. 5-6 kişilik bir firmaydı o dönemde Netcad. 1996 yılında bölge müdürü olarak göreve başladım. Her 5 yılda iki kat büyüdük. Bugün 40-45 kişilik bir ekibimiz var İstanbul’da. Netcad ise toplamda 150 personele ulaştı. O gün mühendislik çözümleri üreten bir firma iken, bugün sektörün devi konumunda ve dünyada söz sahibi olabilecek nitelikte ürünleri olan bir firma durumuna geldik. Çok ciddi know-how’u olan bir firmayız artık. Bunu rakiplerimiz de müşterilerimiz de çalışanlarımız da çok iyi biliyor.”

Balcı, Genel Müdürlük koltuğuna oturduktan sonra şirketin önümüzdeki dönemdeki hedeflerini ise şöyle açıkladı:
“Benim elimde çok özel güçler ya da sihirli değnekler yok. Ama bildiğim bir şey var; o da çok çalışmak. Özveri ile çalışmak, tutku ile çalışmak. İzlemek, değerlendirmek, yorumlamak… Bu ilkeleri hepimiz benimsediğimiz ve iş hayatımızda uyguladığımız zaman önümüzde kimse duramaz. Şimdiye kadar duramadı, bundan sonra da durması için bir sebep yok. Ben hep şunu söylüyorum; bu çatı altında olan herkes, geleceğini Netcad’de gördüğü sürece kesinlikle önümüz sonuna kadar açık. Dünya firması olma yönündeki adımlarımızı koşar adım atacağımızı düşünüyorum. Bu göreve beni layık gören Yönetim Kurulumuza çok teşekkür ediyorum.”

Ufuk Balcı Kimdir?

1971 yılında Malatya’da doğan Balcı, İstanbul Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Balcı, 1992 yılında stajyer olarak Netcad’de çalışmaya başladı. 1996 yılından itibaren İstanbul Bölge Müdürü olarak görev yapan Balcı, 2008 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmişti. Aynı zamanda Netcad Marmara ve Ege Bölge Müdürlüğü görevini de yürüten Balcı, 1 Ocak 2013 tarihi itibariyle Netcad Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun