Kariyer 26 EYLÜL 2011 / 08:51

NetApp Türkiye kadrosu genişliyor

Haziran ayında Ankara ofisini açan NetApp Türkiye, Agah Murat Arkalı’yı İş Ortakları Yöneticisi görevine getirdi.Şirketin, 30 Nisan’da sona eren 2010 mali yılı verileri doğrultusunda, önceki yıla göre yüzde 135 büyüme kaydeden NetApp Türkiye, yeni ofisi sayesinde Ankara’daki ve Anadolu genelindeki ortaklarına ve müşterilerine daha yakın olmayı ve daha verimli ilişkiler kurmayı hedefliyor. Bu doğrultuda Ankara ofisini açan şirket kadrosunu da genişletiyor.

NetApp Türkiye Ülke Müdürü Behçet Yumrukçallı, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında NetApp’ın stratejik iş ortaklıklarının öneminin altını çizdi ve şöyle devam etti: “Türkiye’de son 7 senedir her yıl yüzde 60’lara varan bir büyüme sergiliyoruz. Bunun en büyük sebebi iş ortaklarımızla kurduğumuz sağlıklı, güvenilir ve sürdürülebilir işbirliği. Bu bakışla seçtiğimiz iş ortaklarımızla, müşterilerimizi de memnun ediyoruz. Agah Murat Arkalı, konusunda son derece deneyimli ve uzun yıllardan beri sektörün içinde olan bir isim. NetApp’taki görevini başarı ile yürüteceğine inanıyorum.”

Agah Murat Arkalı kimdir?

NetApp’ta mevcut iş ortaklıkları ile ilişkilerin sürdürülmesi ve güçlendirilmesinden sorumlu olan Agah Murat Arkalı, 2002 yılında lisans eğitimini ODTÜ Elektrik Mühendisliği bölümünde tamamlayıp, Güney Illinois Üniversitesi’nde elektrik ve bilgisayar mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı. İkinci yüksek lisans eğitimini ise 2005 yılında Teksas’taki Güney Methodist Üniversitesi’nde uygulamalı matematik bölümünde tamamladı.

Akademik hayatını başarılı bir şekilde tamamlayan Arkalı, Turkcell, Citibank, Chloride Group PLC ve Fujitsu gibi firmaların Türkiye ve yurtdışı operasyonlarında bilgi işlem ve iş geliştirme alanlarında çeşitli görevler üstlendi.