Kariyer 13 KASIM 2012 / 16:57

Microsoft Windows Live Bölümü Başkanı Steven Sinofsky istifa etti

Windows Bölümü Başkanı Steven Sinofsky istifa etti

Geçtiğimiz ay sonunda Windows 8’i piyasaya süren Microsoft’ta, Windows Live Bölümü Başkanı Steven Sinofsky ani bir kararla istifa ettiğini duyurdu. Windows 8 işletim sistemi ve Surface tablet bilgisayar üzerinde yoğun emeği bulunan Windows ve Windows Live Bölümü Başkanı Steven Sinofsky, yaptığı açıklamada istifa nedeninden söz etmezken, Microsoft’ta çalıştığı için mutluluk duyduğunu ve herkese minnettar olduğunu belirtti.

Gelecekte Microsoft CEO’su olabilecek kişiler arasında görülen Sinofsky’nin istifası şok etkisi yaratırken, Microsoft Windows Bölüm Başkanlığı koltuğuna Julie Larson-Green getirildi. Bunun yanı sıra Microsoft’un finansal müdür ve pazarlama müdürü olan bilinen Tami Reller’in ise Windows’un iş faaliyetleri görevini yürütmesi bekleniyor.

Sinofsky’nin istifasına değinen Microsoft CEO’su Steve Ballmer, yaptığı katkılardan dolayı Sinofsky’e teşekkürlerini sunarken, Sinofky’nin istifası hemen yürürlüğe gireceğini belirtti.

Microsoft’un yazılımdan donanıma geçişindeki süreçte büyük emeği bulunan Sinofsky’nin istifasından sonra şirkette ve özellikle Windows ürünlerinde ne gibi değişiklikler olacağını merakla bekliyoruz.
YORUMLAR
ercan 14 KASIM 2012 / 11:25 0 0
belki microsoftun tekelinden sıkılmıştır..)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun