Kariyer 13 KASIM 2012 / 16:57

Microsoft Windows Live Bölümü Başkanı Steven Sinofsky istifa etti

Windows Bölümü Başkanı Steven Sinofsky istifa etti

Geçtiğimiz ay sonunda Windows 8’i piyasaya süren Microsoft’ta, Windows Live Bölümü Başkanı Steven Sinofsky ani bir kararla istifa ettiğini duyurdu. Windows 8 işletim sistemi ve Surface tablet bilgisayar üzerinde yoğun emeği bulunan Windows ve Windows Live Bölümü Başkanı Steven Sinofsky, yaptığı açıklamada istifa nedeninden söz etmezken, Microsoft’ta çalıştığı için mutluluk duyduğunu ve herkese minnettar olduğunu belirtti.

Gelecekte Microsoft CEO’su olabilecek kişiler arasında görülen Sinofsky’nin istifası şok etkisi yaratırken, Microsoft Windows Bölüm Başkanlığı koltuğuna Julie Larson-Green getirildi. Bunun yanı sıra Microsoft’un finansal müdür ve pazarlama müdürü olan bilinen Tami Reller’in ise Windows’un iş faaliyetleri görevini yürütmesi bekleniyor.

Sinofsky’nin istifasına değinen Microsoft CEO’su Steve Ballmer, yaptığı katkılardan dolayı Sinofsky’e teşekkürlerini sunarken, Sinofky’nin istifası hemen yürürlüğe gireceğini belirtti.

Microsoft’un yazılımdan donanıma geçişindeki süreçte büyük emeği bulunan Sinofsky’nin istifasından sonra şirkette ve özellikle Windows ürünlerinde ne gibi değişiklikler olacağını merakla bekliyoruz.
YORUMLAR
ercan 14 KASIM 2012 / 11:25 0 0
belki microsoftun tekelinden sıkılmıştır..)