Kariyer 04 ARALIK 2009 / 07:29

Microsoft Türkiye Genel Müdürlüğü'ne Tamer Özmen atandı

Microsoft Türkiye'ye Orange-France Telekom'dan katılacak Tamer Özmen göreve 15 Şubat 2010'da başlayacak.

Microsoft Türkiye'ye Orange-France Telekom'dan katılacak Tamer Özmen göreve 15 Şubat 2010'da başlayacak.


Microsoft Türkiye Genel Müdürlüğüne Tamer Özmen atandı. 17 yıllık İnternet ve Teknoloji sektörü, satış ve pazarlama pozisyonları tecrübeleri yanısıra, holding yoneticiligi, Avrupa ve Amerika'da yatırım şirketleri tecrübesine de sahip olan Tamer Özmen göreve Şubat 2010'da başlayacak.

Orange'da İnternet Kanallarından Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Londra'da çalışan Tamer Özmen, görev süresince sorumlu bulunduğu grubun cirosunu 2.5 kat büyüterek 1.2 milyar Euro'ya ulaştırdı.

Orange'a katılmadan önce Londra'da yerel arama motoru ve internet reklamcılığı hizmetleri sunan TouchLocal şirketinin kurucusu ve CEO'su olarak görev yapan Özmen, daha önce Türkiye'de DOL'un CEO'luk görevinde bulundu. Teknoloji kariyerine 90'lı yılların ortalarında ABD'de Priceline'ı kuran ekip içerisinde yer alarak başlayan Özmen, Priceline'da satıştan sorumlu başkan yardımcısı olarak 1.4 milyar dolarlık bütçeyi yönetti. Daha sonra Priceline'i Avrupa'da kurmak için İngiltere'ye gelen Özmen, ürünler ve satıştan sorumlu başkan yardımcısı olarak göreve devam etti.

Özmen, yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: "Dünyanın en önemli şirketlerden biri olan Microsoft'a ve bilhassa Türkiye'de çok güçlü bir ekibe sahip olan Microsoft Türkiye ailesine katılmaktan çok mutluyum. Türkiye gibi genç nüfusa sahip, dinamik, çalışkan ve diğer ülkelere göre çok daha hızlı büyüyen bir ülkede tekrar görev yapmak ve sektörde saygın bir konuma sahip olan ekiple beraber çıtayı daha da yukarı taşımak için büyük heyecan duyuyorum."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun