Kariyer 04 HAZİRAN 2013 / 10:32

Microsoft CIO’su Tony Scott görevini bıraktı

Şirketin beş yıldan fazla süredir BT operasyonlarını yöneten Scott, özel hayatına yoğunlaşmak için görevi bıraktığını açıkladı.Microsoft’un üst düzey yöneticilerinden biri olan Tony Scott, beş yıllık görevine son verdi. Kısa sürede Linkedin hesabını Microsoft’un “eski” CIO’su olarak güncelleyen Scott ile ilgili haberlerin ardından Microsoft’tan bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tony Scott, kişisel projelerine odaklanmak için Microsoft’tan ayrılma kararı aldı. Microsoft bünyesindeyken Tony, oldukça güçlü bir BT lideri olarak, Microsoft teknolojisinin bir sonraki seviyeye geçmesi ve müşteriler ile iş ortaklarına yardımcı olmak için tüm tecrübesini kullandı. Bugüne kadarki çalışmaları için Tony’ye teşekkür eder, kendisine başarılar dileriz.”

BT ürün ve hizmet yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı Jim Dubois’in geçici olarak CIO koltuğuna oturacağı belirtildi. Scott’ın görevinden ayrılmasıyla Microsoft’un bireysel ürünlerdeki başarısının etkilenebileceği konuşuluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun