Kariyer 19 NİSAN 2013 / 10:51

Microsoft CFO'su Peter Klein görevinden ayrılıyor

Geçtiğimiz Kasım ayında şirketten ayrılan Steven Sinofsky’den sonra Microsoft’tan ayrılan kıdemli yöneticiler kervanına Peter Klein da katıldı.Bu haberin yayılmasından sonra bazı kesimler Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın pozisyonu için doğru kişi olup olmadığını sorgulamaya başladı. Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre, Peter Klein'ın ardından yeni CFO önümüzdeki birkaç hafta içerisinde açıklanacak.

Pacific Crest Securities analistlerinden Brendan Barnicle’ın görüşlerine göre, Microsoft’un CFO’luk pozisyonu ateşten bir gömlek giymek gibi. Barnicle, bu istifadan sonra Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın istifa etmeye yönelik herhangi bir girişimde bulunmayacağını, çünkü CFO istifasının ardından bir CEO’nun istifa etmesinin oldukça garip bir durum olacağını belirtti.

Microsoft hisseleri, şirketin Wall Street tahminlerinden daha yüksek bir şekilde yüzde 18’lik bir gelir artışı açıklamasından sonra borsada yüzde 1.5’lik bir artış göstermiş ve PC satışlarının, tarihinin en kötü zamanlarını geçirdiği şu günlerde başarılı bir büyüme olarak kayıtlara geçmişti. Buna rağmen geçtiğimiz çeyrek dönemlerden bu döneme ertelenen gelirler dışında Microsoft’’un amiral gemisi Windows, sıfır büyüme göstererek Windows 8’le ilgili de hayal kırıklıkları yarattı.

Konuyla ilgili daha fazla bilgiye bu bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun