Kariyer 04 ŞUBAT 2014 / 16:49

Microsoft CEO’su Satya Nadella oldu

Resmi açıklamayı gerçekleştiren Microsoft, yönetim kurulu tarafından Satya Nadella’nın CEO olarak atandığını duyurdu.



Bir süredir gezinen söylentiler gerçek oldu ve Microsoft Satya Nadella’nın resmen CEO olduğunu açıkladı. Daha önce Microsoft’un bulut ve kurumsal grubundan sorumlu başkan yardımcısı görevini yürüten Nadella hakkındaki açıklamada doğrudan Bill Gates’in imzası yer aldı.

“Bu dönüşüm sürecinde, Microsoft’a Satya Nadella’da daha iyi liderlik edebilecek bir kişi yok” diyerek sözlerine başlayan Microsoft Kurucusu Bill Gates, “Satya, gelişmiş mühendislik becerileri, iş vizyonu ve insaları bir araya getirebilme kabiliyetiyle bir lider olarak kendini kanıtladı” dedi.

Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre, 1992 yılında şirkete katıldığından bu yana şirketin ürün ve hizmetlerinde önemli geliştirmelere imza atan Nadella, şirketin buluta taşınması ve Bing, Xbox, Office ve diğer hizmetleri destekleyen dünyanın en büyük bulut platformlarından birinin kurulmasında başrolü oynadı. Nadella döneminde Microsoft’un sunucu bölümünde pazar payını önemli ölçüde artırdığı belirtildi.

Nadella: "Dönüşüme odaklanmalıyız"

Satya Nadella ise, “Microsoft teknolojiyle dünyadaki dönüşümü sağlayan nadir şirketlerden biri ve şirketin başına getirilmekle büyük onur duyuyorum” şeklinde konuştu. Microsoft’un önünde fırsatlar bulunduğunu dile getiren Nadella, dönüşüme daha hızlı ve odaklı şekilde devam etmeleri gerektiğini açıkladı.

Daha önce yönetim kurulu başkanı olan Bill Gates’in yönetimde kurucu ve teknoloji danışmanı olarak devam edeceği belirtildi. Gates’in Nadella’ya şirketin geliştirilmesi konusunda daha fazla yardımcı olacağı belirtildi.

John Thompson ise yönetim kurulu başkanı olarak görevlendirildi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun