Kariyer 07 EYLÜL 2012 / 10:10

Michael Birkin Acer global pazarlama müdürü oldu

Acer global pazarlama organizasyonlarını canlandırma adına global bir pazarlama hizmetleri firması olan Red Peak Group’u görevlendirerek, Red Peak Genel Başkanı Michael Birkin’i Acer pazarlama kurulu müdürü olarak atadı. Acer’ı pazarlama odaklı bir firma olarak güçlendirme amacını taşıyan bu stratejik hamleyle birlikte şirket, Red Peak, Birkin ve diğer Red Peak üyelerini Acer için ilgili pazarlama fonksiyonlarını ve hizmetlerini gerçekleştirmek için görevlendirecek. 1 Ekim 2012’den başlayarak global marka pazarlama ekibini yönetecek olan Birkin, doğrudan Acer’ın Genel Başkanı ve CEO’suna bağlı çalışacak.

Dünyanın en saygıdeğer marka strateji uzmanı ve pazarlama uzmanlarından biri olarak kabul edilen Birkin, kariyeri boyunca Interbrand Group CEO'su, marka danışmanlığı hizmetleri verip ve global reklam ve pazarlama iletişim hizmetleri grubu Omnicom'da çeşitli mevkilerde çalışmıştı. Birkin 2010 yılında New York, Chicago, Los Angeles ve Londra’daki ofisleriyle marka danışmanlığı ve tasarım da dahil olmak üzere çok çeşitli hizmetler sunan bir pazarlama hizmetleri firması olan Red Peak Group’u kurmuştu.

Konuyla ilgili konuşan Acer Genel Başkanı ve CEO’su J.T. Wang, anlaşmayla birlikte Acer'ın pazarlama gücünü iyileştirerek, mevcut firma zihniyetinin yöneltilmesini sağlamak istediklerini söyledi. Wang, ürün geliştirme aşamalarında, pazarlamayı Ar-Ge ve tasarımın önüne koyacaklarını ifade ederken, müşterilerin ihtiyaçlarını anlamalarıyla birlikte ürün ve servislerin de gelişeceğinin altını çizdi.

Bunun yanı sıra pazarlama organizasyonu ve kişi değişikliklerine ek olarak, sorumlu CMO Walter Deppeler, Acer'ın global marka ve pazarlama stratejisinin entegrasyonundan sorumlu olarak yeni kurulan bir pazarlama komitesine genel başkan olarak atandı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun