Kariyer 08 OCAK 2015 / 14:26

Mehmethan Şişik TelecityGroup Türkiye'yi yönetecek

2013 yılının Mayıs ayında Türkiye’nin barındırma ve veri merkezi pazarında lider şirketi SadeceHosting’i bünyesine katan TelecityGroup’un Türkiye operasyonunu artık Mehmethan Şişik yönetecek.Daha önce Siemens, HP ve Innova gibi teknoloji devlerinde çeşitli görevlerde bulunan Mehmethan Şişik’in bilişim teknolojileri ve telekomünikasyon sektörlerinde yirmi yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Türkiye’de alan adı, barındırma, web sitesi, bulut, e-posta, SSL, sunucu, CDN, VPN ve ortak yerleşim (co-location) gibi veri merkezi hizmetleri sunan TelecityGroup’un müşteri portföyünde Amazon, Microsoft, Facebook, BT, Orange, Vodafone, China Telecom ve AOL gibi dev hizmet sağlayıcılarının yanı sıra yanında Barclays, Ernst & Young gibi finans şirketleri, HP, Tsystems ve Atos gibi teknoloji firmaları yer alıyor.

2003 yılında yazılım şirketi Novell’in Türkiye ofisini hayata geçiren Şişik, BT altyapı ve otomasyon çözümlerinde HP’nin bölgedeki en üst düzey iş ortaklığına getirdiği firması SPD’yi bir Türk Telekom iştiraki olan Innova’ya sattı ve Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak 2009 – 2013 yılları arasında görev yaptı. Telekomünikasyon, veri merkezleri, bulut bilişim, yönetilen servisler, iş geliştirme ve BT güvenliği alanlarında uzmanlıkları bulunan Mehmethan Şişik, kariyerine TelecityGroup Türkiye Genel Müdürü olarak devam edecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun