Kariyer 22 EKİM 2012 / 16:13

Malatya’nın en büyük işvereni CMC oldu

2009 yılının Şubat ayında faaliyete başlayan Malatya Operasyon Merkezi’ndeki çalışan sayısı 1.750’yi geçen CMC, Malatya’nın en büyük işvereni konumuna yükseldi. Konuyla ilgili konuşan CMC Genel Müdürü Metin Tarakçı, Malatya Operasyon Merkezi'ndeki çalışanların yüzde 60'ının kadın olması sebebiyle geçtiğimiz aylarda ‘Malatya’da En Çok Kadın İstihdamı Sağlayan Firma Ödülü’ne layık görüldüklerini hatırlattı. Tarakçı, 2009 yılında 180 kişiyle hizmet vermeyen başlayan merkezin, 3 buçuk yıl gibi bir sürede 1750 çalışana yükselerek, ilin en fazla istihdam sağlayan şirketi haline geldiğinin altını çizdi.

CMC’nin Türkiye genelinde 4 binden fazla çalışana sahip olduğuna ve hem çağrı merkezi sektörü hem de ülke ekonomisi için önemli bir değer yarattığına dikkat çeken Tarakçı, Malatya'da kaydettikleri sağlıklı büyümeyi devam ettirmek istediklerini belirtirken, gençlere bu tarz fırsatlar sunmaya devam edeceklerini vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun