Kariyer 26 TEMMUZ 2011 / 10:40

Linkedln iş başvurularını kolaylaştıracak butonu devreye aldı

100 milyondan fazla üyesi bulunan platform üzerinden doğrudan iş başvuruları yapılabilmesi için özel butonlar devreye girdi. Şirketlerin kendi sitelerine ya da ilan verdikleri sitelere ekleyebildiği buton ile uzun iş başvuru maceraları sona eriyor.Linkedln, “Apply with Linkedln” butonunu çalışan arayan şirketlerin hizmetine sundu. Şirketler verdikleri ilanın yanına iliştirdikleri buton sayesinde doğrudan birçok potansiyel çalışandan başvuru alıyor. Tabii başvuru için günlük bir limit de koyabiliyor. İş başvurusunda bulunanlar da uzun ve meşakatli bir yoldan geçmek yerine kolayca şirkete ulaşabiliyor.

Şirket istediği takdirde butonun ardına bazı sorular koyarak kişiselleştirme yapabiliyor ve kolayca elemede bulunabiliyor. Bunun yanında buton yardımıyla iş başvurusunda bulunan kişilerin ayrıca bir CV hazırlamasına gerek kalmıyor ve iş başvurusu Linkedln profili üzerinden gerçekleşiyor.

Sistem için hazırlanan buton Facebook’un ‘like’ butonundan pek de farklı değil. Buton hem şirketler hem de iş başvurusunda bulunmak isteyenler için süreci oldukça kısaltıyor. Başvurulara bazı kıstaslar getirmek şirketler açısından gerekli yeterliliği bulunmayan kişilerin başvuru havuzunu doldurmasının önüne geçecek.

Konuyla ilgili detaylar ve butonu kendi ilanınıza yerleştirmek için https://developer.linkedin.com/apply adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun