Kariyer 26 TEMMUZ 2011 / 10:40

Linkedln iş başvurularını kolaylaştıracak butonu devreye aldı

100 milyondan fazla üyesi bulunan platform üzerinden doğrudan iş başvuruları yapılabilmesi için özel butonlar devreye girdi. Şirketlerin kendi sitelerine ya da ilan verdikleri sitelere ekleyebildiği buton ile uzun iş başvuru maceraları sona eriyor.Linkedln, “Apply with Linkedln” butonunu çalışan arayan şirketlerin hizmetine sundu. Şirketler verdikleri ilanın yanına iliştirdikleri buton sayesinde doğrudan birçok potansiyel çalışandan başvuru alıyor. Tabii başvuru için günlük bir limit de koyabiliyor. İş başvurusunda bulunanlar da uzun ve meşakatli bir yoldan geçmek yerine kolayca şirkete ulaşabiliyor.

Şirket istediği takdirde butonun ardına bazı sorular koyarak kişiselleştirme yapabiliyor ve kolayca elemede bulunabiliyor. Bunun yanında buton yardımıyla iş başvurusunda bulunan kişilerin ayrıca bir CV hazırlamasına gerek kalmıyor ve iş başvurusu Linkedln profili üzerinden gerçekleşiyor.

Sistem için hazırlanan buton Facebook’un ‘like’ butonundan pek de farklı değil. Buton hem şirketler hem de iş başvurusunda bulunmak isteyenler için süreci oldukça kısaltıyor. Başvurulara bazı kıstaslar getirmek şirketler açısından gerekli yeterliliği bulunmayan kişilerin başvuru havuzunu doldurmasının önüne geçecek.

Konuyla ilgili detaylar ve butonu kendi ilanınıza yerleştirmek için https://developer.linkedin.com/apply adresini kullanabilirsiniz.