Kariyer 03 ŞUBAT 2016 / 13:52

Lidyum’un yeni Genel Müdürü Barbaros Akkoyunlu oldu

Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği F-Secure, Cyberoam, Sophos ve Trustwave gibi yazılım ve donanım ürünleriyle, bilişim güvenliği alanında profesyonel çözümler sunan Lidyum’un Genel Müdürlük görevine Barbaros Akkoyunlu getirildi.

Barbaros Akkoyunlu Aralık 2015’te başladığı yeni görevi ile ilgili olarak; “Lidyum’da böyle bir sorumluluk almaktan dolayı çok heyecanlıyım. Siber saldırı ve güvenlik tehditlerinin bu kadar yoğun olduğu ve daha da yoğunlaşacağını öngördüğümüz bir dönem geçiriyoruz. Böyle bir dönemde güvenlik konusunda güçlü ürün gamı ve güçlü bir ekiple çalışacak olmak Lidyum olarak başarılı işlere imza atacağımızın göstergesidir.” dedi.
 
Bilişim güvenliği sektöründe yaklaşık 15 yıllık mesleki deneyime sahip olan Akkoyunlu, iş hayatına Panda Antivirüs Bayi Sorumlusu olarak başlamış, ardından Küresel Teknoloji Sistemleri’nde Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2003 yılında Kaspersky ve F-Secure distribütörlüğünü üstlenen 64K Bilgisayar’da Bayi Sorumlusu olarak görev alan Akkoyunlu, 2005 – 2015 yılları arasında da ESET Türkiye Satış Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. 1982 yılında İstanbul’da doğan Barbaros Akkoyunlu evli ve bir çocuk babasıdır.