Kariyer 03 ŞUBAT 2016 / 13:52

Lidyum’un yeni Genel Müdürü Barbaros Akkoyunlu oldu

Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği F-Secure, Cyberoam, Sophos ve Trustwave gibi yazılım ve donanım ürünleriyle, bilişim güvenliği alanında profesyonel çözümler sunan Lidyum’un Genel Müdürlük görevine Barbaros Akkoyunlu getirildi.

Barbaros Akkoyunlu Aralık 2015’te başladığı yeni görevi ile ilgili olarak; “Lidyum’da böyle bir sorumluluk almaktan dolayı çok heyecanlıyım. Siber saldırı ve güvenlik tehditlerinin bu kadar yoğun olduğu ve daha da yoğunlaşacağını öngördüğümüz bir dönem geçiriyoruz. Böyle bir dönemde güvenlik konusunda güçlü ürün gamı ve güçlü bir ekiple çalışacak olmak Lidyum olarak başarılı işlere imza atacağımızın göstergesidir.” dedi.
 
Bilişim güvenliği sektöründe yaklaşık 15 yıllık mesleki deneyime sahip olan Akkoyunlu, iş hayatına Panda Antivirüs Bayi Sorumlusu olarak başlamış, ardından Küresel Teknoloji Sistemleri’nde Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2003 yılında Kaspersky ve F-Secure distribütörlüğünü üstlenen 64K Bilgisayar’da Bayi Sorumlusu olarak görev alan Akkoyunlu, 2005 – 2015 yılları arasında da ESET Türkiye Satış Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. 1982 yılında İstanbul’da doğan Barbaros Akkoyunlu evli ve bir çocuk babasıdır.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun