Kariyer 02 NİSAN 2012 / 16:07

Lenovo EMEA Bölgesi Başkanlığına Gianfranco Lanci atandı

Lenovo, daha önce Acer’in CEO’su olarak görev yapan Gianfranco Lanci’yi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve EMEA Bölgesinden Sorumlu Başkan olarak atadı.

Konuyla ilgili konuşan Gianfranco Lanci, geçtiğimiz yıl PC pazarındaki birçok oyuncu için karışık ve belirsizlik dolu bir yol olurken stratejilerini hep açık ve tutarlı bir şekilde THINK markasının mirasını koruyarak büyütmek ve yeni ülkelerde tüketici pazarındaki boşluğu doldurma üzerine kurduklarını ifade etti.

Rusya ve Almanya pazarlarında tüketici sektöründe iddialı olduklarını belirten Lanci, stratejilerinin bir parçasının da IDEA tüketici ürünlerini de EMEA bölgesinde birçok ülkede sunmak olduğunu sözlerine ekledi.

Atamaya ilişkin konuşan Lenovo CEO’su Yuanqing Yang, Lenovo olarak PC-Plus diye adlandırılan, PC’nin milyonlarca insan ve şirketin yaşamında merkez olan, ayrıca tablet ve akıllı telefonla birlikte, akıllı TV’lerin ekosisteminin de kalbinde yer aldığı yeni bir çağa girdiklerini,  bu doğrultuda Gianfranco Lanci'nin önemli tecrübesi, liderlik vasıfları ve uzmanlığıyla  hem EMEA bölgesi hem de dünya çapındaki hedeflerine  ulaşmalarında yardımcı olacağını söyledi.

Gianfranco Lanci’nin Lenovo EMEA Bölgesi'ne Başkan olarak atanması Lenovo’nun bölge yapısının 4 yeni coğrafi bölge olarak yeniden yapılandırılmasından sonra gerçekleşti. Buna göre şirketin bölgeleri EMEA, APLA (Asya Pasifik ve Latin Amerika) Çin ve Kuzey Amerika’dan oluşuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun