Kariyer 15 ARALIK 2015 / 09:39

Lenovo’nun kurumsal yönetim standartları ödüllendirildi

Lenovo Grubu H tipi hisseli şirketler ve diğer Çin şirketleri arasında, Hong Kong Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü tarafından 2015’in en iyi Kurumsal Yönetim ödüllerinde Platin Ödül’e layık görüldü

Lenovo son 3 yıldır üst üste bu ödülü kazanarak kurumsal yönetim ve sürdürülebilirlik alanlarındaki üstün başarılarını kanıtlamış oldu. Bu ödül, Lenovo’nun kurumsal saydamlık konusunda sürdürdüğü standartların ve uygulamaların; kurumsal yönetim raporları, iyi yönetim kurulu uygulamaları ve kurumsal sosyal sorumluluk ile sürdürülebilirlik alanlarındaki başarılarının kanıtı oldu. 2000 yılından beri faaliyet gösteren En İyi Kurumsal Yönetim Ödülleri, Kurumsal Yönetim alanında Hong Kong’un en köklü ve prestijli ödülü sayılıyor.
 
46 milyar dolarlık bir Fortune 500 şirketi olan Lenovo bugün yüzde 21’lik pazar payı ile PC alanında lider ve global tablet ve sunucu pazarında ilk üç, akıllı telefon pazarında ise ilk dört şirket arasında yer alıyor. Şirket üçüncü çeyrek sonuçlarıyla güçlü bir operasyonel performans gösterdiğini kanıtladı. Son finansal çeyrekten bu yana ortaya koyduğu iş planı ile Lenovo’nun maliyet yapısı tüm temel iş birimlerinde sektörün en rekabetçileri arasında yer alıyor. Lenovo, bir yandan güçlü rekabetini sürdürürken diğer yandan yeni alanlarda yatırım yapmaya hazır durumda.
ETİKETLER : Lenovo
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun