Kariyer 09 OCAK 2014 / 10:28

Legrand, kadın işgücüne destek veriyor

Legrand, elektrik sektöründe profesyonel olarak çalışmak isteyen kadınlara yönelik ücretsiz “Kadın Eli Eğitim Programı”nı başlatıyor.Konut ve ofis sistemlerinde yenilikçi, elektrik altyapı ve tesisatında dünya lideri Legrand, istihdamın tüm alanlarında olduğu gibi, elektrik sektöründe daha fazla kadın çalışan olmasının, ülke ekonomisi ve gelişimimiz için çok önemli bir konu olduğunun bilincindedir. Bu nedenle Legrand, sektörümüzde görevli kadın teknik personel sayısının artışını desteklemek üzere; İstanbul Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Şişli Mesleki Eğitim Merkezi ile birlikte yürütülen 1,5 yıllık ücretsiz “kalfalık” eğitimi düzenliyor. Legrand bu program ile ilk etapta 25 kursiyeri ulusal işgücüne kazandırmayı hedefliyor.
Başvurular 15 Aralık 2013 tarihinde www.kariyer.net sitesinde başlamış olup, 10 Şubat 2014 tarihine kadar sürecektir. Ocak ayında Kariyer.net üzerinden verilecek ve İstanbul Elektrik Esnafı Odası ile Legrand’ın internet sitelerinden de duyurulacak bir ilanla toplanacak başvurular değerlendirilerek, “Elektrikçi” olmak isteyen 25 kadın için, 24 Şubat 2014 tarihinden itibaren bir eğitim programı açılacaktır. Bu kadın kalfa adaylarının eğitim programında, sektörün kullandığı önemli bir program olan “Autocad” kullanımı konusunda da yetkinlik kazanmalarını sağlayacak bir eğitim yer alacaktır.
Elektrikçi adayları eğitimlerini, teorik ve pratik olarak Şişli’de bulunan Esnaf Odası’ ndaki Eğitim merkezinde ve Legrand ofislerinde alacaklar. Legrand hem elektrik sektöründe yetişmiş, bilinçli, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan sertifikalı ve kayıtlı personel sayısının arttırılmasına verdiği önemi vurgulamak; hem de hayatın her alanında olduğu gibi, elektrik alanında da kadınlara istihdam imkanı ve eşit haklar sağlanması yönündeki bilinci arttırmak amacındadır.
YORUMLAR
serhan 09 OCAK 2014 / 18:36 0 0
ben erkek olarak çalışmak istiyorum fakat iş bulamıyorum, kadınlar iş buluyor ?? bu nasıl bi anlayış böyle.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun