Kariyer 02 AĞUSTOS 2010 / 10:10

Küresel yönetimde beşli atama

HTC'nin küresel yönetiminde beş ayrı atama gerçekleşti.

HTC'nin küresel yönetiminde beş ayrı atama gerçekleşti.


HTC Corporation, yönetim kadrosundaki yeni atamaları ve oluşturulan yeni yönetim pozisyonları hakkında bir bilgilendirme yaptı. Bu kapsamda beş ayrı atama gerçekleşti.

HTC’deki yeni pozisyonlardan biri olan strateji bölüm başkanlığına Ron Louks getiridi. Şirkette yeni stratejik girişimlerin yürütülmesi ve teknoloji Ar-Ge'sinden sorumlu olacak Louks, HTC’ye katılmadan önce Sony Ericsson’da teknoloji bölüm başkanı olarak görev yapıyordu.

HTC’de yeni pozisyonlardan bir diğeri olan ürün bölüm başkanlığına getirilen Kouji Kodera, şirketin küresel ürün portföyünün planlama ve yönetiminden sorumlu olacak. Kodera, HTC’ye katılmadan önce Sony Ericsson’da ürün bölüm başkanı olarak çalışıyordu.

Şirket bünyesinde daha önce ürün geliştirme başkan yardımcısı olarak görev yapan David Chen, mühendislik bölüm başkanlığına getirildi. Chen, HTC'de göreve 1997 yılında şirketin ilk çalışanlarından biri olarak başladı.

HTC Kuzey Amerika Başkan Yardımcısı Jason Mackenzie HTC Kuzey Amerika ve Latin Amerika Başkanlığı’na getirildi. MacKenzie yeni görevinde HTC’nin Kuzey Amerika ve Latin Amerika’daki stratejilerini ve bu pazarlardaki büyümesini yönetecek. MacKenzie, 2005 yılında HTC’nin Kuzey Amerika ekibinin kurucu üyeleri arasında yer aldı.

HTC Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Başkan Yardımcısı Florian Seiche de aynı bölgenin başkanlığına atandı. Seiche, 2005 yılında HTC’nin EMEA operasyonlarını kurdu. HTC Kıdemli İdari Başkan Yardımcısı Jason Juang’ın da şirketten ayrıldığı açıklandı.